На розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, яке відбулося минулого тижня, серед основних питань, що розглядалися, були підсумки опалювального сезону 2017-2018 року.
У заході взяли участь міський голова Кропивницького Андрій Райкович та заступник міського голови Олександр Мосін.
Олександр Мосін нагадав присутнім, що послуги з теплопостачання в місті надають два підприємства – КП «Теплоенергетик» та ДП «Кіровоградтепло» «ЦНТІ УНГА». В результаті багаторічної «кампанії» з роздачі дозволів на встановлення автономного опалення, обидва підприємства втратили в середньому 65 відсотків споживачів.
– Наше місто тепер – серед “лідерів” у рейтингу розбалансованості центрального теплопостачання, – зауважив Олександр Мосін. – До цього варто додати ще й агресивну позицію монополіста ВАТ «Кіровоградгаз», постійний шантаж та відключення теплопостачальних підприємств від газу. Ще два роки тому ми відчули, що місто потребує іншого підходу до вирішення проблеми. Але для того, щоб розробити нову стратегію та втілити її в життя, потрібно зробити чимало важливих кроків.
За словами Олександра Мосіна, у міській раді вже розробили і затвердили на сесії програму оптимізації системи теплопостачання у місті. Нею передбачено відключити від централізованого опалення близько ста будинків, де залишилось п’ять і менше квартир без «автономок». У минулому році відключено більше тисячі стояків. Планується і реконструкція котельні у селищі Новому. У нинішньому році на реалізацію цього проекту передбачено 17 мільйонів гривень. Таким чином, селище у наступному опалювальному сезоні повністю перепідключиться до нової котельні.
– За дорученням міського голови у минулому році збудовано і введено в дію сучасну блочно-модульну котельню, яка опалює чотири соціальних заклади, – зауважив заступник міського голови. – Саме така модель розглядається як один із реальних робочих варіантів нової стратегії теплопостачання.
Нині в міській раді створено комісію з перевірки орендованого цілісного майнового комплексу ЦНТІ УНГА. Отримані результати стануть підґрунтям планування подальшої роботи цього підприємства. Проте, які б кроки нині не вживала міська рада, за нинішніх умов виконати поставлене завдання за один рік не вдасться.
Олександр Мосін наголосив, що принципова позиція міського голови — залучення інвестицій, участь міста у різних економічних форумах, грантах, кредитах міжнародних інститутів, щоб отримати додаткові кошти на теплосанацію. В першу чергу це стосується об’єктів бюджетної сфери.
Андрій Райкович зазначив, що нині в обласному центрі до централізованого опалення підключено 990 житлових будинків, із яких 655 потребують встановлення приладів обліку. Ціна лише цього питання – 37 мільйонів гривень, сума для теплових підприємств непідйомна. Андрій Райкович запропонував звернутись до керівництва держави з проханням відтермінувати впровадження закону про встановлення газових лічильників. До того ж, не зрушено з місця і питання передачі майнового комплексу централізованого водопостачання та водовідведення селища Нового на баланс ОКВП “Дніпро-Кіровоград”, хоча відповідне рішення ухвалили депутати обласної ради ще півтора року тому.
– Це питання гальмується тому, що сама схема передачі відпрацьована невірно, – наголосив міський голова. – Я би хотів, щоб фахівці міста та області спільно взялися за його вивчення і вирішення, і це треба зробити до опалювального сезону.
Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко запевнив, що підтримає міську владу у вирішенні цих питань. Область співпрацюватиме з містом.