У Кіровограді управління освіти створило освітній портал

Освітяни Кіровограда активно застосовують у своїй роботі передові Інтернет-технології. Так, начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко провела презентацію новоствореного освітнього порталу та Інтернет-сайту управління освіти, які стануть у пригоді не лише освітянам, а й учням, батьківському загалу. Лариса Давидівна детально зупинилась на практичній стороні роботи в цьому напрямку.

Зокрема, продемонструвала, за якими адресами в Інтернет-просторі знаходяться зазначені сторінки, як ними користуватись, отримувати інформацію, проводити відео-конференції тощо. Так, безпосередньо із сайту управління освіти міської ради можна безперешкодно зайти на сайти кожного навчального закладу. Зробити це може кожен, хто має навички користування комп’ютером та перебування в Інтернет-просторі.

– У місті налічується понад 80 закладів освіти, в тому числі, дошкільні та позашкільні, – повідомила очільниця освітньої галузі міста. – З них 76 мають власні сайти, решта установ – у процесі їх розробки. Тому вся освітня інформація стала доступною для широкого загалу. Сторінки постійно оновлюються. На них можна знайти все необхідне для навчального процесу, зокрема, методичні розробки, спеціалізовану літералу, прочитати новини, дізнатись розклади уроків та домашні завдання, поставити запитання провідним педагогам, практичним психологам, проконтролювати навчання власної дитини. Зараз розробляється інформаційна система відвідуваності учнями уроків, їхня успішність.

Особливо активно до нових інформаційних форм спілкування долучились дошкільні навчальні заклади. На прикладі сайту дитячого садочка №14 «Калинка» Лариса Костенко продемонструвала, як можна отримати всю інформацію про цей заклад, кількість вихованців, наповнюваність груп, педагогічні новації у виховному навчальному процесі, словом, усе, що цікавить батьків.

Активно застосовуються передові інформаційні технології і у безпосередній роботі з керівниками освітніх установ, педагогічними колективами. Широко практикується проведення відеоконференцій. Остання така, у режимі он-лайн була присвячена готовності навчальних закладів до нового опалювального сезону. Директори шкіл та дитсадків безпосередньо на своїх робочих місцях могли прозвітувати про стан опалювальних мереж, порушити проблеми кожного навчального закладу стосовно цього питання.

З початком навчального процесу батьки школярів матимуть можливість більш прискіпливо контролювати своїх чад, адже вся необхідна інформація регулярно викладатиметься на сайтах шкіл.

Не пасуть задніх у цьому інноваційному процесі і позашкільні заклади. Щоб дитина мала можливість повноцінного розвитку, кожен з 20 таких центрів та п’яти стаціонарних установ також відкрили власні Інтернет-сайти, де представлена вся інформація про позашкільну роботу – перелік гуртків, секцій, розклад роботи, фотоматеріали тощо.

Багато що з продемонстрованого стало можливим завдяки загальноукраїнському освітньому порталу «Класна оцінка», який надає безкоштовний хостинг для роботи кіровоградських освітянських сайтів. У співпраці з цим інформаційним Інтернет-ресурсом наше місто входить у першу трійку разом із Автономною Республікою Крим та Дніпропетровським обласним управлінням освіти у системі запровадження Інтернет-технологій у повсякденний навчальний та виховний процеси.

Словом, кіровоградські освітяни досить активні у запровадженні інноваційних технологій у своїй роботі. Це значною мірою дозволить пожвавити не лише навчальний процес, а й зробити широкому педагогічному загалу більш доступними законодавчу базу, нормативні документи управління освіти, школярі та батьки матимуть можливість «скачати» необхідну літературу, підручники, а вчителі – активніше запроваджувати дистанційну освіту.

Сайт управління освіти Кіровоградської міської ради
http://www.osvita.edukit.kr.ua/

Читайте також