Однак, незважаючи на такий високий показник, залишається проблемним питання влаштування до родин дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, старшого шкільного віку та дітей, в яких є брати й сестри.
Про це повідомила начальник служби у справах дітей Ірина Сисак під час апаратної наради у понеділок. За її словами, ще потребують влаштування 39 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 17 із них – діти віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, 14 дітей – с особливими потребами, також без родин по троє і двоє братів і сестер.
У той же час, керівник служби відзначила позитивну динаміку. Щорічно збільшується відсоток влаштованих дітей до сімейних форм виховання: із 60 відсотків у 2010-му до 90 відсотків у 2016-му році. Крім того, протягом останніх років у місті фіксується щорічне зменшення кількості дітей, які отримують статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування. Така тенденція є результатом налагодженої роботи із попередження соціального сирітства, своєчасного виявлення дітей, які потребують захисту з боку держави, надання їм комплексної соціальної підтримки та допомоги, переконана Ірина Сисак. Упродовж п’яти місяців нинішнього року посиротіло 19 дітей, тоді як за аналогічний період 2010-го року – 56, 2011-го – 46.
Продовжує служба докладати зусилля і для забезпечення прав та законних інтересів дітей. Сьогодні у службі на обліку перебуває 112 дітей із сімей, в яких діти знаходяться у критичному становищі: батьки зловживають алкоголем, не працюють, не дбають про житло, не цікавляться здоров’ям, розвитком, навчанням дітей, своїм асоціальним способом життя негативно впливають на процес соціалізації, адаптації у суспільстві своїх дітей.
Такі сім’ї, відзначила керівник служби у справах дітей, потребують постійного контролю та дієвих заходів впливу на батьків. Протягом 2015 року до органів внутрішніх справ службою було направлено 22 (для порівняння у 2016 році – 15) клопотання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, до районних судів Кіровограда підготовлено та подано 2 позовні заяви органу опіки та піклування про відібрання дітей терміном на один рік від батьків. Стосовно батьків, які не реагують на заходи виховного характеру, продовжують свідомо ухилятись від виконання батьківських обов’язків, підготовлено та подано до суду 17 (у 2016 році – 4) позовних заяв про позбавлення батьківських прав.
В окремих випадках, при безпосередній загрозі життю та здоров’ю дітей, здійснюється негайне відібрання дітей від батьків на підставі рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради. Так, у минулому році прийнято одне рішення виконкому про відібрання дитини від матері.