У гемодіалізному центрі вже є перші пацієнти

Перших дев’ять пацієнтів 18 вересня розпочали проходити гемодіаліз у відділенні амбулаторного гемодіалізу міської лікарні №2 ім. святої Анни.
Разом із колективом гемодіалізного відділення приймав перших пацієнтів головний лікар діалізних центрів компанії "Фрезеніус" в Україні Володимир Новаківський. Він зазначив, що брав участь у відкритті аналогогічних центриів у багатьох містах України. Але до відділення у Кропивницькому ставиться особливо: у його створення було вкладено чимало сил, коштів, підготували спеціалістів. Колектив згуртувався професійний.
– Моє завдання було навчити людей працювати із сучасною апаратурою, яка використовується в таких медзакладах, – каже Володимир Валерійович. – Загалом, я задоволений рівнем їхньої підготовки. А час покаже, як вони справлятимуться із своїми обов’язками. Думаю, враження, у пацієнтів залишатимуться завжди лише позитивними. Сьогодні вони прийшли до нас з довірою, а ми постараємося виправдати всі їхні сподівання.
А ось думки перших пацієнтів.
Євгенія Ілляшенко:
– Перейшла сюди я з обласної лікарні. Познайомилась із медиками. Всім задоволена. Раніше процедуру ми проходили двічі на тиждень, а тепер будемо тричі. Значить, підвищиться рівень життя, почуватимуся краще. Загальні враження лише позитивні. На гемодіалізі я перебуваю вже два роки.
Ірина Вікторівна:
– Цю процедуру я вже проходжу два з половиною роки. До цього часу відвідувала аналогічне відділення в обласній лікарні. Все тут просто чудово, зручно для пацієнтів, нас тут чекали і створили всі належні умови.
Галина Костянтинівна:
– А для мене, як бачите, створили особливі умови – маю змогу лежати і отримувати процедуру. Бо мені важко сидіти. Дякую за те, що дбають про нас, тяжкохворих. Тепер впевнена, що у нас буде все добре.
Віктор:
– Я проходив процедуру і в Черкасах, і в обласній лікарні. Ось тепер буду тут. І радію комфортним умовам, наявності всієї необхідної апаратури. Маю надію, що тут мені буде набагато краще, тоді й жити буде легше. Я вже п’ять років дуже залежу від доступності ось таких центрів, наявності кваліфікованого персоналу, необхідного обладнання, витратних матеріалів. Радію з того, що ця життєво необхідна для мене процедура стала більш доступною.
Лікар-анестезіолог Інна Грінь повідомила, що цих дев’ять пацієнтів раніше проходили процедуру гемодіалізу в обласній лікарні та аналогічному відділенні в Малій Висці. Тепер їм буде набагато комфортніше, бо не треба далеко добиратись. А для когось графік відвідування більш зручний – не буде нічних змін. Декому потрібна більша кількість процедур діалізу – і це стало можливим.
– Всі вони прийшли сюди з великою надією, а ми виправдаємо їхні сподівання, реалізовуватимемо всі знання, які здобули у Черкасах, в обласній лікарні. І надаватимемо послугу медичного діалізу якомога краще. – переконана Інна Анатоліївна.
Це відділення гемодіалізу в міській лікарні №2 – амбулаторне. Тут перебуватимуть пацієнти, які вже кілька років отримують зазначену процедуру. Вони досить поінформовані, знають все про свою хворобу, як поводити себе в повсякденному житті, маючи діагноз ниркової недостатності. У них сформувався вже відповідний спосіб життя. Але до всього цього потрібно ще й регулярно проходити необхідну медичну процедуру очищення організму. Тож завдання медиків – допомогти людині боротися із важкою недугою.
Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також