Щороку восьмого січня у Кропивницькому урочисто відзначається річниця визволення обласного центру від нацистських загарбників. Минуло 75 років відтоді, як війська Червоної армії переможно увійшли до тодішнього Кіровограда та визволили його від німецьких окупантів. Про те, які заходи відбудуться з нагоди цієї визначної дати, розповіла нашому кореспонденту заступник міського голови Наталія Дзюба.
– З нагоди відзначення 75-ї річниці з дня визволення міста заплановано низку заходів, – зазначила Наталія Євгеніївна. – Традиційно восьмого січня відбудеться покладання квітів до пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків та меморіалів, встановлених для увічнення перемоги над нацизмом та вшанування пам’яті жертв Другої світової війни 1939 – 1945 років. В них візьмуть участь депутати міської та районних у місті рад, представники місцевого самоврядування, делегації Всеукраїнської та обласної естафети пам’яті «Слава визволителям України», підприємств, установ, громадських організацій, зокрема ветеранських, учасники антитерористичної операції на сході країни та операції об’єднаних сил, учнівська та студентська молодь.
Зараз впорядковуються території меморіального комплексу «Фортечні вали», біля пам’ятників загиблим воїнам Другої світової війни.
Протягом останніх днів грудня минулого року та у січні цього у навчальних закладах міста відбуваються наукові конференції, “круглі столи”, лекції, бесіди, виставки, виховні години, презентації та інші заходи, спрямовані на національно-патріотичне виховання молоді, присвячені перемозі нашого народу над нацизмом у Другій світовій війні та 75-й річниці визволення міста від нацистських загарбників. Загалом же, воєнно-патріотичне виховання молоді у нашому місті на досить високому рівні. Зокрема, у гімназії імені Тараса Шевченка діє прекрасний музей військової слави. Його постійно відвідують учні багатьох навчальних закладів. Ця робота проводиться повсякденно, а не лише з нагоди дат і свят. Але зараз ми ще раз нагадаємо нашим дітям і всім кропивничанам, що саме 75 років тому визволено місто від гітлерівської чуми.
У бібліотечних та музейних закладах міста демонструються виставки документів, фотоматеріалів, присвячених перемозі. З цієї нагоди також проводяться різноманітні спортивно-масові заходи.
Також восьмого січня ми прийматимемо гостей, а саме представників восьми районів області – Знам’янського, Олександрійського, Бобринецького, Компаніївського, Долинського, Кропивницького, Устинівського та Новгородківського, які нам передадуть естафету пам’яті «Слава визволителям України», а потім ми її передамо вже в інші райони області. Естафета пам’яті передається Кіровоградщині з Черкаської області, саме у тій послідовності, як відбувалося звільнення територій від гітлерівської окупації. Отже, Знам’янка буде нам передавати цю естафету, а ми – представникам наступних визволених територій - у Маловисківський та Компаніївський райони.
Зазначу, що міська влада вітатиме всіх ветеранів Другої світової війни, які живуть у Кропивницькому. Всіх їх відвідаємо вдома, обстежимо побутові умови. Якщо хтось перебуватиме у лікарнях міста, та завітаємо обов’язково й туди. Головні лікарі цих медичних закладів завжди надають нам таку можливість. Ветеранів, які брали безпосередню участь у боях за визволення Кіровограда, залишилося живими лише троє. Ми відвідаємо визволителів удома, належно привітаємо, тим самим засвідчивши їхній неоціненний вклад у визволення рідного міста від нацистських загарбників.