Тут працюють кращі

Шостого жовтня Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги відзначає 60-річчя.

Історія медзакладу починається з далекого 1944 року, коли це був медпункт заводу «Червона зірка». А потім, у 1952 році, шостого жовтня розпочався прийом хворих у Кіровоградській міській лікарні при заводі «Червона зірка» на 35 ліжок. З 1975 року лікарня розширилась до 400 ліжок, а у 1996 році вона реорганізована в Кіровоградську міську лікарню швидкої медичної допомоги.

Варто загадати тих головних лікарів, які стояли у витоків провідного закладу кіровоградської медицини, – Давид Скотер, Іван Леонов, Софія Огнівцева, Арчил Бостоганішвілі, Микола Ткач та інші. З квітня 2011 року лікарню швидкої медичної допомоги очолює заслужений лікар України Валерій Скороход.

З Валерієм Семеновичем ми зустрілись напередодні свята. Він охоче розповів про сьогодення закладу, відзначив тих, хто багато сил та енергії поклав на перетворення лікарні на провідний медзаклад міста. Досі підтримуються зв’язки з ветеранами праці Стелою Проценко, Людмилою Величко, Людмилою Лавровою, Валентиною Волковою, Людмилою Ауліною та багатьма іншими. Люди – ось найцінніший скарб кіровоградської медицини.

– У нас працюють справжні фахівці своєї справи, – зазначив Валерій Скороход. – Пишаємось тим, що маємо чотирьох заслужених лікарів України, 50 відсотків лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію, наші лікарі беруть активну участь у наукових конференціях різних рівнів. Лікарня працює в режимі цілодобового надання невідкладної, ургентної хірургічної допомоги. Постійно чергує сім вузькопрофільних спеціалістів, функціонують лабораторія, рентгенкабінет, УЗД-апарат тощо. При будь-якій надзвичайній ситуації, транспортній пригоді потерпілих везуть до нас. Але, на жаль, фінансування відбувається не як для закладу медицини катастроф, а як для звичайної міської лікарні, що, зрозуміло, недостатньо. Не вистачає й потужностей медзакладу. За рік ми здійснюємо більше дев’яти тисяч хірургічних втручань. При цьому 10 відсотків пацієнтів приїздять до нас з районів області. Отже, проблема виходить за рамки суто міської. А з урахуванням реформи медичної галузі, зокрема зі створенням госпітальних округів, коли наша лікарня має стати базовою для кількох найближчих до обласного центру районів, збільшення навантаження ми просто не витримаємо. Виходом із скрутної ситуації могла б стати добудова нового хірургічного комплексу на 150 ліжок. Без допомоги держави тут не обійтися, і я сподіваюсь, що ми її отримаємо.

Ми також не сидимо склавши руки. Зробили ремонти і перевели з обласного госпиталю для ветеранів у приміщення лікарні офтальмологічне відділення. За підтримки влади відремонтували й частину будівлі, де розташовувалось інфекційне відділення, й переселили туди неврологічне. Придбано новий рентгенапарат, інше медичне обладнання. Для офтальмологічного відділенння закупили також новітню апаратуру, що дозволить робити складні операції на очах. Загалом, за останні роки матеріальне оснащення лікарні значно поліпшилось, персонал укомплектований повністю.

У кардіологічному відділенні встановлено систему «TRIDEX», яка дозволяє знімати кардіограму хворого у нього вдома при виклику "швидкої допомоги", передавати її у кардіологію для консультації з лікарем. І вже по прибутті пацієнта до лікарні у спеціаліста є всі дані. Завідуючий відділенням Олександр Вавінський переконаний у потрібності такого апарата – він дозволяє значно знизити ризики при тяжких серцевих недугах, скоротити час на встановлення діагнозу.

Завідуючий урологічним відділенням Віктор Мягкий з гордістю продемонстрував апарат для контактного подрібнення каменів у січовому міхурі – єдиний в області. В жодному лікувальному закладі області, окрім лікарні швидкої медичної допомоги, немає й електрохірургічного комплексу, з допомогою якого випарюються будь-які тканини, що особливо важливо для ліквідації пухлин.

Нинішнього року колектив лікарні швидкої медичної допомоги занесений на міську Дошку пошани у номінації «Кращий медичний колектив». Честь і хвала вам, люди у білих халатах, за щоденну напружену працю!

Читайте також