Турбота про захисників

Протягом нинішнього року в Кропивницькому для учасників АТО і їхніх родин зроблено чимало хорошого. Про те, як міська влада дбає про них, "ВГ" розповіли керівники міських відділів соціальної підтримки населення, а також сім’ї та молоді Юлія Вовк і Людмила Дорохіна.
Рішенням Кіровоградської міської ради від 23 лютого 2016 року № 79 було затверджено Комплексну програму підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їхніх сімей – мешканців обласного центру на 2016 рік. Її основними завданнями є надання одноразової грошової допомоги постраждалим учасникам АТО та сім’ям загиблих; надання місцевих пільг атовцям та членам їхніх сімей, у тому числі членам сімей загиблих учасників АТО; надання їм та членам їхніх сімей, у тому числі членам сімей загиблих учасників АТО, комплексних медичних, психологічних та соціальних послуг; вшанування пам’яті загиблих учасників АТО.
Цьогоріч надано грошову допомогу 916 атовцям та 46 членам сімей загиблих на загальну суму 3187,9 тис. грн. Кіровоградська міська рада надала 939 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок відповідного цільового призначення орієнтовною площею 93 га, із них передано у власність 638 земельних ділянок орієнтовною площею 63 га. Надано квартири трьом сім’ям загиблих воїнів, які брали участь АТО.
Вихованці дошкільних навчальних закладів – діти учасників АТО забезпечені безкоштовним триразовим харчуванням. Учні 1-4-х класів у школах отримують безкоштовні сніданки та обіди, а 5-11-х – забезпечені одноразовим гарячим харчуванням. Від оплати за харчування звільнено в дошкільних закладах 545 дітей, у загальноосвітніх навчальних закладах – 647 учнів. На все це протягом 2015/2016 навчального року з міського бюджету використано 1127,035 тис. грн.
Надано п’ятдесятивідсоткову пільгу на оплату за навчання в школах естетичного виховання 42 дітям атовців. Користувачі бібліотек-філій міської централізованої бібліотечної системи з числа учасників антитерористичної операції та члени їхніх сімей мають там стовідсоткову пільгу.
По медичну допомогу до медичних закладів первинного рівня звернулись 357 учасників АТО, з них амбулаторно проліковано 126 на 17,0 тис. грн, діагностичних та лабораторних обстежень виконано на загальну суму 3,3 тис. грн. Стоматологічну допомогу надано 174 атовцям (із них послугу протезування – 19 особам) на загальну суму 27,8 тис. грн. Також надано акушерську допомогу дружинам учасників АТО на 11,7 тис. грн.
Станом на перше вересня санаторно-курортними путівками забезпечено 38 учасників антитерористичної операції. Улітку за кошти з міського бюджету було придбано путівки у стаціонарні табори відпочинку 74 дітям учасників АТО і трьом, батьки яких загинули, захищаючи територіальну цілісність України. Профінансовано перебування 336 школярів із сімей атовців у пришкільних таборах.
Відкрито чотири меморіальні дошки загиблим учасникам антитерористичної операції та завершено облаштування алеї Слави на Рівненському кладовищі.
У шкільних музеях учні-пошуковці продовжують науково-дослідницьку роботу з висвітлення подій у зоні АТО та літопису життя і подвигу воїнів, які загинули під час виконання військового обов’язку.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також