Триває модернізація тролейбусної мережі

Минулого року у Кропивницькому відбувся справжній прорив у сфері пасажирських перевезень – було придбано 20 автобусів великої місткості, які виїхали на сім маршрутів, що з’єднали віддалені мікрорайони із центром міста. Крім того, працює на лініях 31 тролейбус.
Це дозволило створити конкурентне середовище у сфері перевезення пасажирів, поліпшити транспортне сполучення різних частин міста, а також забезпечити перевезення пільговиків.
Що ще зроблено в галузі громадського транспорту, а також що заплановано на найближчий час, розповів на прес-конференції у вівторок начальник управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради Олександр Вергун.
Він, зокрема, нагадав про те, що місто отримало ще спеціалізований автобус середньої місткості для перевезення дітей з інвалідністю – підопічних комунального закладу «Центр реабілітації дітей інвалідів» – щодня на навчання та додому. Його придбано за субвенцію з обласного бюджету із співфінансуванням з міського бюджету Крім того, КП «Електротранс» має ще й туристичний ЛАЗ. Його зараз капітально ремонтують на підприємстві.
З вересня минулого року запроваджено два нічних тролейбусних маршрути – зі 102-го мікрорайону (вулиці Генерала Жадова, Юрія Коваленка) і вулиці Лісопаркової до залізничного вокзалу, які запущено для зручності пасажирів, що приїздять до Кропивницького з Києва і навпаки.
Управління економіки міської ради й КП «Електротранс» розпочали реалізацію інвестиційного проекту з модернізації та оновлення міської тролейбусної контактної мережі. Загальна протяжність «нових дротів» має скласти 12,5 км. Завдяки їм тролейбуси доїжджатимуть до лівобережної Лелеківки (вул. Холодноярська) та на вулицю Мурманську, а також рухатимуться створеним малим міським тролейбусним кільцем (вулиці Вокзальна, Яновського, Кропивницького, Шевченка, провулок Училищний та вулиця Вокзальна).
Відповідаючи на запитання журналістів щодо можливого зростання тарифу на проїзд у маршрутних таксі, Олександр Вергун розповів, що у зв’язку з підняттям із січня мінімальної заробітної плати та зростанням ціни на газ, яким заправляють мікроавтобуси, власники маршрутних таксі хочуть компенсувати свої витрати, тому подали до транспортного управління розрахунки, в яких називають рентабельною вартість однієї поїздки від 5,36 до 5,5 гривні. Зараз ці розрахунки аналізують спеціалісти міських управлінь розвитку транспорту і зв’язку, а також економіки.
На даний час, зазначив також Олександр Вергун, створюється центральна диспетчерська служба на базі КП «Електрoтранс», дo якoї заплановано підключити всі транспортні підприємства, які перевозять у Кропивницькому пасажирів. Оснoвнoю метoю цього нововведення є надання дoступу дo даних про перебування автобусів пасажирам.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також