У вівторок мало відбутися чергове засідання сесії міської ради Кропивницького, однак свої депутатські робочі місця зайняли тільки члени фракцій «Опоблок», «Наш край», «Рідне місто», «УКРОП» (без одного депутата) та два депутати БПП. «Батьківщини», “Свободи”, “Самопомочі”, Радикальної партії Ляшка та більшої частини фракції БПП не було.
Варто зауважити, що міський голова Андрій Райкович тричі давав шанс так званим опозиційникам переосмислити свої дії і таки почати виконувати свої зобов’язання перед виборцями. Він кілька разів оголошував перерву для того, аби народні обранці могли зібратися. Однак цього не сталося. На табло тричі висвічувалася інформація про те, що у залі присутні 21 депутат та міський голова.
А тим часом, до порядку денного чергового засідання сесії було включено назвичайно важливі для громади питання. Передусім, це надання матеріальної допомоги на лікування тяжкохворим кропивничанам. Є люди, для яких ці кошти – питання життя і смерті, вони не можуть чекати, а тому ігнорування їхнього прохання про домогу не можна виправдати нічим, жодними політичними амбіціями, зазначив Андрій Райкович.
Крім того, міська рада мала внести зміни до бюджету, збільшивши його дохідну частину за рахунок надходження семи мільйонів гривень державної субвенції на надання пільг і житлових субсидій жителям міста.
Критичною залишається і ситуація із професійно-технічними училищами, зокрема, із виплатою заробітної плати викладачам та стипендій – студентам.
– Не приходити на сесії – це безсовісно і нечесно по відношенню до виборців, – наголосив депутат Олег Краснокутський. – Ми витратили в цьому році з міського бюджету на утримання профтехучилищ дев’ять мільйонів гривень, не вистачає ще 33 мільйонів гривень. Відповідно до бюджетного законодавства, на професійно-технічну підготовку кадрів за регіональним замовленням кошти місту може виділити обласна рада, якщо є відповідне звернення депутатів міської ради. Крім того, я підготував проект рішення про перерозподіл коштів міського бюджету, завдяки яким можна віднайти три мільйони гривень на утримання ПТУ до того часу, поки не надійдуть міжбюджетні трансферти з обласного бюджету. Однак прийняти ці рішення ми сьогодні не можемо, через це викладачі ПТУ у квітні залишаться без заробітних плат, студенти – без стипендій, а значить – без засобів до існування. Тому пропоную педагогам ПТУ активніше відстоювати власні права, вимагати від опозиціонерів з’явитися до сесійної зали і працювати на громаду.
Не вирішено через бойкотування опозиційними фракціями роботи ради й сотні питань регулювання земельних відносин, серед яких і виділення земельних ділянок для будівництва учасникам АТО та особам з обмеженими фізичними можливостями.
Депутат Анатолій Ларін порівняв дії колег, які зривають засідання сесії, із тактикою терористів, а заручником у цій ситуації виявилася вся громада міста:
– Сьогодні вони висувають до нас, до міського голови якісь надумані вимоги, а завтра почнуть вимагати літак і мільйон гривень?
У роботі сесії знову оголошено перерву.