ТРІУМФАЛЬНИЙ ДЕБЮТ КІРОВОГРАДКИ

Пісня українського композитора Платона Майбороди на слова Павла Тичини "Гаї шумлять" та арія "Deh, vieni, non tardar…" з опери Вольфганга Амадея Моцарта "Весілля Фігаро" у її виконанні виявили професійне володіння вокалісткою всім арсеналом класичного співу.

Здобуття лауреатства серед вокалістів-викладачів України тим більш вагоме, що викладає Любов не вокал, а навчає учнів грі на бандурі. Саме за цією спеціальністю закінчила музичну школу № 1 імені Генріха Нейгауза й Кіровоградське музичне училище, а за спеціальністю викладача музики – мистецький факультет нашого педуніверситету.

– Гра на бандурі переплетена зі співом – виконанням народних пісень. Тому вокал – народні й естрадні пісні – завжди складав значну частину і моєї роботи, і моїх музичних уподобань, – розповідає Любов Кардаш. – В Італії, де я два роки навчалася в консерваторії в місті Ферара, тамтешні викладачі класичного вокалу відкрили переді мною його чарівний світ, який можна опанувати лише завдяки наполегливому й важкому навчанню. Адже класичний спів – це вершина вокального мистецтва, на якій не втримаєшся без наполегливого щоденного вдосконалення. Якщо день–два не займатимешся ним – зразу ж відчуєш, що втрачаєш набуті навички. А не позаймаєшся тиждень – то це вже буде помітно й слухачам.

Провчившись два роки в Італії, Любов повернулася в Україну, де півроку відвідувала майстер-класи знаної співачки – нашої землячки народної артистки України солістки Національної опери України лауреата Шевченківської премії 2011 року в номінації "Концертно-виконавче мистецтво" Лідії Забілястої.

– Лідія Леонідівна під час мого навчання в Кіровоградському музучилищі (вона також училася там) неодноразово приїздила до нашого міста й давала концерти. Її спів захопив і зачарував мене! У Києві я звернулася до уславленої землячки з проханням повчитися в неї мистецтву класичного співу. І вона не відмовила мені. Дуже вдячна Лідії Леонідівні за наше з нею піврічне тісне творче спілкування. І навчання в Італії, і майстер-класи Лідії Забілястої дали мені грунтовну базу класичного вокалу, завдяки чому я змогла на високому рівні виступити на фестивалі-конкурсі в Дніпропетровську.

Диплом лауреата першого ступеня в номінації "Класичний вокал" Любові Кардаш вручив голова журі номінації Микола Момот – народний артист України, професор, викладач Донецької музичної академії імені Сергія Прокоф’єва. Перемога ця особливо цінна для Любові ще й тому, що вона вперше взяла участь у конкурсі всеукраїнського рівня. І одразу – значний успіх! Зичимо їй і надалі підкорювати конкурсні музичні вершини й виходити зі своєю творчістю на широкий загал.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також