Тепер за ліками далеко їхати не треба

Ще два аптечних заклади з’явилися у Кропивницькому. Цього разу – у двох віддалених мікрорайонах міста – на Великій Балці та Лелеківці. Міський голова Кропивницького Андрій Райкович разом із секретарем міської ради Андрієм Табаловим, начальником управління охорони здоров’я міськради Оксаною Макарук, заступником директора компанії «Ліки Кіровоградщини» Оксаною Хільченко та мешканцями мікрорайонів відкрили аптеки.

Аптечні заклади і на Балці, і на Лелеківці люди очікуввже давно. Всі зустрічі міського голови з головами квартальних комітетів завершувалися одним запитанням: коли будуть аптеки?

Кілька місяців тому керівництво міста звернулося до фармацевтичної компанії «Ліки Кіровоградщини» та отримало згоду на відкриття нових аптечних закладів у зазначених мікрорайонах.

На Великій Балці аптеку облаштували на розі вулиць Чайковського та Архітектора Паученка. Її відкривали разом з місцевими депутатами міської ради Олександром Шамардіним та Катериною Шамардіною.

– Чесно скажу, це був непростий процес, – зізнався міський голова. – Я вдячний Катерині та Олександру Шамардіним, виборчі округи яких у цьому мікрорайоні. Вони взялися організувати приміщення для аптеки. Тим більше, що поруч – зупинка громадського транспорту, місцевим мешканцям буде зручно сюди діставатися.

За терпіння і наполегливість мешканцям мікрорайону подякував секретар міської ради Андрій Табалов.

– Завдяки спільним зусиллям міської влади, депутатів і підприємців, завдяки вашій активній позиції ми, врешті, здійснили чи не найбільшу мрію мешканців Великої Балки, – наголосив Андрій Табалов. – І як би пафосно це не звучало, але для місцевих людей це справді надзвичайно важлива подія. Відкриттю передували п’ять років спроб, переговорів... Ми мали величезну підтримку громади. І хоча бізнес не поспішав відкривати аптеки, тверда позиція влади та наполегливість громади дали результат: сьогодні маємо дві аптеки. Хочеться вірити, що ці аптеки приживуться, бо турбота про здоров’я містян не може бути нерентабельною.

Жителі Великої Балки зізнаються, і справді дуже чекали відкриття – відтепер за найнеобхіднішими ліками не доведеться їздити в центр міста.

– Люди дуже задоволені, – каже голова квартального комітету №18 Любов Чущенко. – У нас проживає багато пенсіонерів, їм важко їздити до центру міста, щоб купити необхідні ліки. Це і додаткові витрати на транспорт. У нашій аптеці на деякі препарати ціни трохи нижчі, а для пенсіонера це значна економія.

До розмови приєднується й пенсіонерка Лідія Іванівна:

– Тепер у нас все під рукою. Я вже немолода, маю проблеми з тиском, тому ліки – моє все. Я вдячна Андрію Райковичу та Андрію Табалову, що домоглися відкриття аптеки.

Задоволений тим, що вдалося втілити у життя добру справу і приватний підприємець Віталій Воєць – власник приміщення, який зробив ремонт в ньому та обладнав для потреб аптечного закладу.

– Я думав, яку добру справу я можу зробити для своїх земляків, які проживають на Великій Балці. І коли почув, що люди просять про відкриття аптеки, то не на хвилину не задумувався, де вона буде розташована, – зазначив він. – Тепер і у нас в мікрорайоні є свій аптечний заклад. Це велика допомога людям, на яку вони довго сподівалися.

Ще одна аптека запрацювала в Лелеківці. Її відкривали спільно з активними місцевими депутатами Дмитром Терзовим та Олександром Цертієм. У цьому мікрорайоні люди постійно просили про її відкриття.

– Щира подяка за активну позицію депутату міської ради Дмитру Терзову, саме він організував приміщення для аптеки, – підкреслив Андрій Райкович. – А керівництво компанії «Ліки Кіровоградщини» гарантувало, що забезпечить роботу закладу.

Після відкриття аптек мешканці не відпускали міського голову, ставили багато запитань щодо благоустрою міста, роботи громадського транспорту, ремонту доріг тощо. На це міський голова зауважив, що міська рада завинила віддаленим мікрорайонам міста в організації зручності і комфорту проживання. Тому перший новий сучасний комунальний транспорт пустили працювати на маршрути у ці мікрорайони.

– Але ми бачимо, що у години пік громадський транспорт за цими напрямками все одно перевантажений, – зауважив Андрій Райкович. – У нинішньому році місто купує ще п’ять автобусів, і у нас з’явиться можливість виправити ситуацію. Крім того, на цей рік заплановано завершення будівництва комунальної каналізації на блок багатоповерхівок і соціальних об’єктів, продовження капітального ремонту доріг, вуличного освітлення. Але головний акцент у нас – на будівництво мосту, який з’єднає лівий і правий береги Інгулу і дасть можливість мешканцям Балашівки та Лелеківки швидше діставатися у центр Кропивницького.

І вже згодом Андрій Табалов повідомив, що відкриття аптечних закладів у віддалених мікрорайонах міста триватиме, і запропонував наступну аптеку облаштувати на Масляниківці.

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також