Тактика боротьби зі стихійною торгівлею має змінитися

У цьому переконаний секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов, який вважає, що необхідно активніше попереджати саме споживачів про ризики купівлі продуктів з асфальту.
– Безумовно, ні поліція, ні спецінспекція, ні управління торгівлі не повинні втрачати пильність і контроль за недопущенням фактів продажу на території міста в непристосованих місцях продуктів, які до того ж швидко псуються при високій температурі, – відзначив Андрій Табалов. – Але мають підключитися і засоби масової інформації – роз’яснювати покупцям, якою загрозою для життя та здоров’я є така продукція.
Активнішу позицію щодо протидії стихійній торгівлі мають зайняти і спеціалісти Держпродспоживслужби, які останнім часом чомусь опікуються більше волонтерами, що виготовляють домашнє варення, наголосив секретар міської ради.
– Варення, звісно, може мiстити шкiдливi речовини, якщо воно приготоване у неправильних умовах. Але воно не настільки небезпечне, як риба, м’ясо та молоко, що продають на стихійних ринках “з пiдлоги” на спеці. Передусім Держпродспоживслужба повинна боротися із серйозними порушеннями на стихiйних ринках і теж пояснювати людям, чим вони ризикують, купуючи там продукти. Я не думаю, що задоволення вiд тiєї кров’янки або копченої риби важливіше за власне здоров’я, – підкреслив Андрiй Табалов.

Читайте також