НЕ ЛИШЕ ВИМАГАТИ, А Й ДОПОМАГАТИ

Жителі розташованих на проспекті будинків вдячні за все це владі, про що вони і сказали особисто міському голові Володимиру Пузакову та його підлеглим під час зустрічі, яка відбулася наприкінці минулого тижня. Кіровоградці виявили бажання активніше включитися в подальший благоустрій рідного проспекту, просили привести чорнозем, щоб самотужки облаштувати клумби та висадити молоді дерева, старі знести. Відповідні доручення міський голова дав своїм підлеглим уже в понеділок на апаратній нараді.

Йшлося також під час зустрічі і про стан прибудинкових територій. Володимир Пузаков зазначив, що цій проблемі десятиліттями не приділялася увага, але нинішня влада взялася її розв’язувати.

– Прибудинкові території багатоповерхівок ми асфальтуємо з 2008 року, – повідомив Володимир Тихонович. – Розпочали з умовного прямокутника – з вулиць Героїв Сталінграда, Генерала Жадова, Маршала Конєва та Пацаєва. Загалом, тут проживає понад 50 тисяч кіровоградців, тому саме цей мікрорайон і був обраний для першочергових робіт. Але завершити все заплановане не вдалося: через брак коштів у міському бюджеті заасфальтували дві третини площі, тому в нинішньому році гроші першочергово будуть спрямовані саме на цю ділянку, щоб довести справу до кінця. Також у 2010 році будуть проводитись аналогічні роботи у 101-у мікрорайоні. Тому гарантій, що вистачить коштів на облаштування затишних двориків по проспекту Комуністичного, дати не можу. Доведеться зачекати, коли наповнення міської скарбниці поліпшиться.

Стан міських вулиць та транспортних магістралей після тривалої і суворої зими значно погіршився. Але негайно розпочати їх ремонт заважає відсутність міського бюджету, який, як відомо, можливо затвердити лише після прийняття державного бюджету. Навіть якщо він буде ухвалений у травні, через обов’язковість проведення тендерних процедур для визначення виконавців дорожніх робіт справа може дещо затягнутися, повідомили представники влади.

Радувала позиція місцевих жителів стосовно подальшої реконструкції 34-ї школи. Зараз у цьому навчальному закладі вкрай потрібно добудувати спортивний зал та їдальню. Це питання під час зустрічі порушили пенсіонери, які перей- маються організацією дозвілля своїх онуків та всіх учнів школи, які інколи вештаються дворами, не маючи чим зайнятись. Та все знову впирається у брак коштів. З міського бюджету не можливо профінансувати усі будівельні роботи.

– Ми знаємо про цю проблему, активну позицію щодо її вирішення педагогів школи, – сказав міський голова. – Але знову ж таки, на весь комплекс робіт потрібні десятки мільйонів гривень. Без допомоги державного бюджету нам самотужки не впоратись. Єдине, що можу гарантувати, – завершення зведення паркану навколо цього навчального закладу.

А керівник німецького національного культурного центру «Розвиток" Руслана Ващук, який діє у приміщенні школи, звернула увагу міського керівництва на необхідність встановлення на розі проспекту Комуністичного та вулиці Карла Маркса світлофора, адже через жвавий транспортний рух на цій ділянці дітлахи часто наражаються на небезпеку. Зрозуміло, подібні прохання під силу вирішити вже найближчим часом, і міський голова пообіцяв це зробити. А от інше прохання – стосовно створення будинку національних культур – у далекій перспективі.

Варто зауважити, що на зустріч завітали переважно люди похилого віку, які звикли домагатись вирішення тієї чи іншої проблеми через втручання міського керівництва. Але часи змінились, і багато що потрібно робити самим. Так, нарікають люди на роботу місцевого ЖЕКу, але не розуміють того, що за один рік відремонтувати під’їзди, дахи, фасади жодна комунальна контора не здатна, адже багато хто просто не платить за утримання будинків та прибудинкових територій, а фінансовий ресурс цих підприємств досить обмежений. Чому мешканці будинків не укладають соціальних угод з тими підприємцями, які переобладнують перші поверхи будинків під магазини, перукарні, салони тощо? – поцікавився міський голова. Адже саме завдяки цьому можна багато зробити для поліпшення зовнішнього вигляду будинків, стану прибудинкових територій тощо. Бізнесмени ж прагнуть у першу чергу облаштувати автостоянки у дворах, а могли б подбати завдяки наполегливості жителів про встановлення дитячих майданчиків.

Можливо, така постановка питання комусь і не припала до вподоби, але реалії такі. І на це треба зважати. І жодними вимогами та суперечками прискорити вирішення усіх нагальних потреб не вдасться.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також