Таблички на будь-який смак

У мiськiй радi Кропивницького 26 квітня вiдбулося засiдання конкурсної комiсiї з визначення найкращого варiанта адресних табличок для замiни наявних пiсля декомунiзацiї та оновлення пошкоджених.
До складу комісії увійшли начальники ЖЕО, працівники міських головного управління ЖКГ, відділу культури і туризму та управління містобудування і архітектури, голови районних рад. Головував на засіданні заступник міського голови Олександр Мосін. Заявки надійшли від рекламних агенцій «Антураж А», «Ларго», ТзОВ «Це добрий знак», нашої регіональної торгово-промислової палати та підприємиці Анастасії Мамєдової.
Торгово-промислова палата та агенція «Антураж А» презентували фігурні таблички з різними варіантами написання назв вулиць. Вони пропонують друк на матеріалах ПВХ, плівці та плівці Orakal, широку кольорову і шрифтову гаму, а також два кольори (синій і білий) з англомовним дубляжем та вказуванням спадання і зростання нумерації. Ціни таблички – від 80 до 366 гривень (залежно від розміру). Агенція «Ларго» запропонували таблички, виготовлені на матеріалі ПВХ, друком на плівці та плівці Orakal. Дизайн – як фігурні кольорові таблички, так і прямокутні двоколірні, на яких назви вулиць дубльовано англійською мовою. Підприємиця Анастасія Мамєдова запропонувала варіанти прямокутних, квадратних і фігурних табличок на ПВХ, композиті з плівкою. Вартість таких табличок коливається від 40 до 288 гривень. «Це добрий знак» зі Львова запропонувала алюмінієві таблички з полімерним покриттям та високим антикорозійним захистом. Залежно від розміру, ціна табличок коливається від 40 до 200 гривень. Львів’яни пропонують чотири варіанти оформлення: на алюмінієвій білій поверхні об’ємні чорні букви з різним написанням.
Головний архітектор міста Вадим Мездрін зазначив, що було б доцільно обрати варіанти табличок залежно від зональності міста, аби в центрі були одні, у промисловій зоні – інші, на адмінбудівлях чи пам’ятках архітектури – третій варіант. Начальник міського головного управління ЖКГ Віктор Кухаренко наголосив, що потрібно обрати довговічні матеріали (таблички, надруковані на ПВХ, швидко вигорають та псуються). Він також висловився за лаконічність та англомовне написання і відзначив, що лише львівська компанія сертифікована за європейським стандартом. Олександр Мосін наголосив, що варто орієнтуватися на спрощений варіант оформлення табличок, без великої кількості тексту. Увічнення осіб чи подій, за словами посадовця, має бути не на кожній табличці, а на якійсь одній, розміщеній на початку чи наприкінці вулиці. І додав, що стилістика має бути уніфікована для всього міста, проте із залучення його символіки.
Члени комісії рекомендували рекламістам принести на наступне засідання комісії варіанти виготовлених табличок, після ознайомлення із якими вони визначаться остаточно. У Кропивницькому після декомунізації потрібно змінити таблички на 1 407 багатоквартирних будинках. У бюджеті на це передбачено близько 200 тисяч гривень. Також передбачено заміну табличок за бюджетний кошт і в приватному секторі.

Читайте також