Під час фестивалю, який було відкрито покладанням квітів до меморальної дошки Ген- ріхові Нейгаузу на будинку (вулиця Калініна, 26), де той народився й ріс, у першому та другому корпусах школи відбулася низка святкових концертів.
Розпочалися музичні заходи урочистим зібранням та концертом з нагоди ювілею музею, створеного з ініціативи її колективу й за підтримки відділу культури міської ради. (Експозиція музею є унікальним зібранням речей, документів, предметів, нотних збірок, програм концертів, листівок, телеграм, світлин, що належали Генріхові Густавовичу, та публікацій про його виступи й педагогічну діяльність. Спочатку музей розміщувався в одній кімнаті. З часом його фонди настільки поповнилися, що їм уже стало там затісно. Тож до сторіччя відомого піаніста й педагога 1988 року було створено нову музейну експозицію, розміщену вже у двох кімнатах школи, яка носить його ім’я).
Після цього відбулися творча зустріч з провідним викладачем Одеської музичної школи № 4 Уляною Лірник та концерт учня її класу Сергія Ковриги, чудовий театралізований концерт "Вічне сяйво в музиці – ім’я тобі Моцарт", присвячений 255-річчю Вольфганга Амадея Моцарта, в якому взяли участь викладачі та учні школи. Під час цього концерту на клавесині, роялі, скрипці та у виконанні струнного квартету прозвучали твори Леопольда та Вольфганга Моцартів.
Відбулися також звітні концерти всіх відділів школи: фортепіанного, струнно-смичкового, народних інструментів, теоретично-хорового. На них грали найкращі учні й творчі колективи школи – лауреати й дипломанти міжнародних, усеукраїнських, обласних та міських конкурсів. Звітні концерти – це своєрідний підсумок роботи школи, її викладачів та учнів. Поціновувачі музики, які слухали гру виконавців, відзначили високий професійний рівень гри юних нейгаузівців. Звичайно, його можна набути лише завдяки наполегливим заняттям з високопрофесійними викладачами, які працюють у, певно, найстарішій музичній школі області, адже їй невдовзі виповниться вісімдесят років. Тут панує творча атмосфера, зануритися в яку дітям допомагають їхні наставники. Вони завжди раді вести своїх вихованців світом гармонійних звуків, тому щиро запрошують до нього тих маленьких кіровоградців, які прагнуть пізнати музичне мистецтво.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО