Субсидії отримує абсолютна більшість кропивничан

На сьогодні із 67 тисяч родин, що проживають на території Фортечного району міста Кропивницького субсидії одержують 31 тисяча 625 родин. У Подільському районі на сьогодні субсидії одержують 13 тисяч 347 сімей із 34,9 тисяч проживаючих. Очікується, що до кінця року кількість отримувачів цієї державної допомоги на території Подільського району зросте до 20 тисяч, тобто субсидією користуватимуться 57,6 відсотка родин.
Про це повідомили під час апаратної наради міського голови у понеділок голови Подільської та Фортечної районних рад Руслан Фросиняк та Олександр Кришко. З одного боку, такий високий показник охоплення субсидіями свідчить про те, що, на жаль, доходи мешканців обласного центру низькі, і вони не спроможні у повному обсязі оплачувати комунальні послуги. З іншого боку, держава це враховує і надає
їм суттєву фінансову допомогу.
За словами Руслана Фросиняка, за останні кілька років процедура оформлення субсидії значно спрощена, до управлінь соцзахистів треба подати лише два документи – заяву та декларацію про доходи. Заповнені бланки заяв можна як приносити до управлінь, так і надсилати звичайною або електронною поштою. Значно пом’якшені і умови надання субсидій. Скажімо, сьогодні нею може скористатися й людина, яка не є власником житла, на яку не оформлені книжки для оплати комунальних послуг – головна, щоб вона була зареєстрована за цим місцем проживання. Єдина причина можливої відмови в наданні субсидії – купівля протягом 12 місяців житла, машини чи чогось іншого на суму понад 50 тисяч гривень. Але і в цьому випадку за певних умов можна сподіватися на одержання субсидії – кожну заявку спеціально створені комісії при управліннях розглядають індивідуально.
На комісіях розглядаються й питання надання субсидій тим, хто не зареєстровані в помешканні, а орендують її, у кого площа більша, ніж визначено умовами призначення субсидії і таке інше. Зокрема, тільки в Подільському районі позитивно вирішено понад 1500 заяв від кропивничан, які не підпадали під загальні умови надання субсидій. У Фортечному районі комісія розглянула 3693 таких заяви, позитивно вирішено 3663, лише тридцятьом заявникам відмовлено.
– Дехто не приходить за субсидією, бо думає, що не має на неї права або взагалі повірив чуткам, що колись держава ці гроші вимагатиме повернути, - зазначив Олександр Кришко. – Але це не так! Якщо ви бачите, що вам не під силу оплатити комунальні послуги, що розмір оплати перевищує 15 відсотків ваших доходів, звертайтеся до управлінь соціального захисту за одержанням субсидії, навіть якщо є якісь певні нюанси.
Голови райрад звернули також увагу на те, що у зв’язку зі збільшенням одержувачів субсидій значно зросло навантаження на працівників управлінь соцзахисту. Минулого року для того, щоб спростити їхню роботу, запроваджено практику залучення до оформлення субсидій громадян, які перебувають на обліку як безробітні. Правда, працювали вони не повний робочий день. Тож керівники райони просять, щоб на цей рік було збільшено обсяг фінансування на оплату їхньої праці, аби тимчасових працівників можна було задіяти більш ефективно. Клопотали голови райрад і про виділення коштів на заохочення праці співробітників управлінь соцзахисту, яким доводиться працювати з сьомої до дев’ятнадцятої години, а інколи і по вихідних. Ще одна проблема – ремонт приміщення архіву центру з надання державних допомог Фортечного району, яке знаходиться в незадовільному стані. Міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов запевнили голів райрад, що ці проблеми будуть вирішені.

Читайте також