СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ – ПОТЕНЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА

– Наш департамент видав наказ про створення рейдової групи із впорядкування позамагазинної та стихійної торгівлі у місті, – зазначив Олександр Іванович. – Протягом березня – квітня ми мало не щодня здійснюємо рейди, працюємо з дрібними торговцями – тими, хто реалізує товари не на обладнаних ринках та місцях для здійснення торгівлі, а де заманеться, не маючи при цьому жодних документів про санітарний стан продукції, що продають.

Виявляємо під час цих рейдів кричущі факти. Наприклад, коли реалізовували "фарбованих" курей під виглядом домашніх. До речі, це чийсь добре налаштований бізнес: бабусям пропонують підробіток – під маркою домашньої птиці продавати продукцію невідомого походження без жодних документів щодо її якості, хоча саме цей товар потребує особливої експертизи. Щодня такі продавщиці реалізовували до 30 тушок.

А ось продавчинь сільськогосподарської та молочної продукції, в тому числі й кормів для свійської птиці та худоби, вдалося перевести на ринки – Центральний та "Черемушки". Частина таких торговців перейшла на нові місця ведення торгівлі без жодних заперечень, інші взагалі згорнули свій "бізнес".

Тим, хто має свідоцтво на ведення підприємницької діяльності, ми видали дозвільні документи на розміщення об’єктів торгівлі відповідно до затвердженої дислокації торговельних об’єктів, ухваленої рішенням виконкому міської ради. Це стосується торговельних палаток біля площі Богдана Хмельницького, квітникарів та торговців дрібним крамом, канцтоварами, що облаштували павільйони біля готелю "Київ". На місяць були надані відповідні документи для здійснення торгівлі підприємцям, які торгують у трьох вагончиках та двох палатках біля другого входу до Центрального ринку.

Ми працюємо з порушниками правил торгівлі, тими, хто віддає перевагу реалізації товарів у заборонених для цього місцях. Спочатку просто попереджаємо таких торговців. Якщо людина не розуміє і продовжує торгувати, то працівник спецінспекції складає протокол про порушення правил благоустрою, після чого цей документ передається на розгляд адміністративної комісії, яка діє при виконкомі та приймає рішення про накладання штрафів на порушника. Варто при цьому нагадати, що з лютого набрали чинності нові розміри стягнень, які відтепер становлять від 340 до 1700 гривень. Щодня складаємо від одного до семи протоколів. Словом, тих, хто хоче перевести свою торговельну діяльність у правове русло, ми допомагаємо, а до затятих порушників вживаємо заходів адміністративного впливу.

Варто зазначити, що до рейдових перевірок міліція долучилась з першого квітня, і відтоді працювати стало набагато легше, оскільки лише правоохоронці можуть вимагати у торговця документи, що засвідчують особу.

Окрім центральної частини міста, де вже наведено певний порядок із несанкціонованою торгівлею, ми здійснюватимемо перевірки в інших мікрорайонах. Зараз попереджаємо торговців, які розташувались на Ковалівці, в районі автовокзалу №2, у 101-у мікрорайоні тощо. Потім вживатимемо більш радикальних заходів. Встановлюємо відповідні таблички, що забороняють торгувати у не відведених для цього місцях. Тож усім, хто бажає купити чи продати якусь продукцію, буде видно, де можна це робити, а де – ні. А мешканці міста не нарікатимуть на те, що доводиться переступати через різноманітний крам та продукти харчування прямо на тротуарах, скаржитись, що торгівля ведеться без дотримання санітарних норм. Однак підкреслю, що ми зможемо ліквідувати стихійну торгівлю лише тоді, коли самі люди зрозуміють, що ця продукція небезпечна для життя.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також