Як тільки усталилася тепла погода, у Кіровограді почастішали випадки захворювань на гострі кишкові інфекції. Хворіють і дорослі, і діти (особливо малюки до семи років).
– Кіровоградці хворіють, як правило, після вживання пиріжків, придбаних "з рук", поївши немиті овочі чи фрукти, термічно необроблені молочні продукти, – коментує ситуацію лікар-епідеміолог Кіровоградської міської санепідстанції Марія Оленюк. – На жаль, серед жителів побутує практика: перед тим, як купити ці продукти, куштувати їх, не миючи, до того ж, брудними руками. Як наслідок, у них виникають розлади шлунків, більше того, є великий ризик захворіти на дизентерію чи сальмонельоз.
Слід також врахувати, що у літню пору продукти швидко псуються. Та навіть при зберіганні в холодильнику в них досить швидко розвиваються отруйні для людини токсини. Тож не варто готувати страви заздалегідь та із запасом.
Аби зменшити ризик захворювання на кишкові інфекції, раджу дотримуватися таких правил: не купувати продукти на стихійних ринках, сирі м’ясо та рибу піддавати тривалій обробці, молоко й воду обов’язково кип’ятити, овочі і фрукти ретельно промивати проточною водою, частіше мити руки, особливо перед їдою. Якщо ж від хвороби не убереглися, за перших же ознак (нудота, біль у животі, діарея, підвищення температури тіла) не займайтеся самолікуванням, а негайно звертайтеся до лікаря.