Станція Кропивницький та сквер імені Юрія Яновського

Міська топонімічна комісія під головуванням секретаря міської ради Андрія Табалова на засіданні 31 березня розглянула 17 питань, пов’язаних переважно зі вшануванням пам’яті наших земляків.
Член комісії начальник міського відділу з питань внутрішньої політики Сергій Запорожан повідомив, що ПАТ «Укрзалізниця» ухвалило рішення про перейменування низки залізничних станцій в Україні. Згідно з ним, станція Кіровоград з першого квітня отримує нову назву – Кропивницький.
Комісія підтримала звернення групи депутатів щодо встановлення пам’ятної дошки фотокореспондентові Василеві Ковпаку на будинку, де той жив (вулиця Дворцова 16\7). Ще одна пам’ятна дошка, заслуженому працівникові культури України художникові Василеві Остапенку, з’явиться на будівлі обласного театру ляльок, де той тривалий час трудився головним художником. Таке рішення було погоджено під час розгляду звернення обласного художнього музею.
Учасники зустрічі підтримали також звернення регіонального представництва «Громадська організація «Українська Спілка прикордонників» стосовно перейменування однієї з вулиць Кропивницького на честь молодшого сержанта Держприкордонслужби Ростислава Черноморченка, який загинув у зоні проведення АТО. Остаточне ж рішення щодо цього мають прийняти на своєму засіданні депутати міської ради.
Обласна організація профспілки працівників освіти і науки України звернулася до топонімічної комісії з тим, що наступного року педагогічна спільнота, і не лише України, відзначатиме сторіччя Василя Сухомлинського. У зв’язку із цим освітяни пропонують до ювілею спорудити пам’ятний знак видатному педагогові-земляку, Почесному громадянину нашого міста, і назвати на його честь прилеглу до пам’ятного знака вулицю. Дане питання члени комісії відклали на доопрацювання.
Можуть не хвилюватися як колишні, так і теперішні правоохоронці – пам’ятник солдатам правопорядку Кіровоградщини, що стоїть на площі в теперішньому сквері імені Анатолія Бузуляка, залишатиметься на своєму місці. Він не увійшов до списку пам’ятників, укладеному Міністерством культури України, які підлягають демонтажу згідно із законом про декомунізацію.
На незначній відстані від згаданого скверу на вулиці Соборній невдовзі з’явиться і сквер імені Юрія Яновського, про що клопотався відомий літературознавець професор Києво-Могилянської академії Володимир Панченко, який тривалий час працював у нашому педуніверситеті. Члени комісії підтримали його ініціативу щодо створення скверу неподалік від місця, де в дитинстві жив письменник Юрій Яновський. У майбутньому в цьому сквері, можливо, навіть з’явиться його погруддя.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також