17 січня на четвертому засіданні сьомої сесії міської ради Кропивницького депутати внесли зміни до міського бюджету на 2017 рік, збільшивши асигнування на освіту на 20 мільйонів гривень. Таким чином, Кропивницький став першим містом в Україні, де передбачено підвищення на два тарифних розряди посадових окладів педагогічним працівникам усіх освітніх закладів.
Як пояснила начальник управління освіти міськради Лариса Костенко, збільшення заробітної плати педагогічним працівникам передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року №96, терміни підвищення встановлювалися різні залежно від типів навчальних закладів та джерел їх фінансування.
– Так, із 1 січня 2017 року зростуть посадові оклади педпрацівників, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції, тобто в загальноосвітніх школах, – пояснила Лариса Костенко. – Для працівників же позашкільних, дошкільних навчальних закладів, профтехосвіти таке підвищення мало б відбутися лише із 1 вересня 2017 року. Ми ж вирішили, що усіх педагогів слід поставити в рівні умови і дофінансувати галузь із міського бюджету. Тож прийняті зміни до міського бюджету на 2017 рік дозволять усім педагогам Кропивницького отримати збільшену в середньому на 500 гривень заробітну плату.
Перед початком засідання сесії міський голова Андрій Райкович вручив подяки за значний особистий внесок у підвищення боєздатності української армії від керівництва третього полку спецпризначення депутату Олександру Шамардіну та начальнику управління власності і приватизації комунального майна міської ради Олегу Калюці.
Потім розглянули депутатські запити. Всього їх надійшло одинадцять. В основному, вони стосувались надання матеріальної допомоги на лікування малозабезпеченим кропивничанам. Депутати їх підтримали, як і запит Михайла Демченка щодо перевірки законності виділення земельних ділянок під житлову забудову у рекреаційній зоні поблизу вулиць Глінки, Курганної та Аксьонкіної.
Але не підтримали іншого запиту цього депутата – щодо виділення допомоги громадській організації “Милосердя”, яка опікується безхатченками. Як зазначив депутат Олег Краснокутський, активісти повинні розробити відповідну програму, щоб отримати фінансування з громадського бюджету. Таку позицію підтримав і міський голова, адже у Кропивницькому є програма допомоги безпритульним “Соціальне містечко”, якою передбачено не лише видачу безкоштовних обідів, а й створення умов для тимчасового перебування таких громадян у відповідному закладі та їхню подальшу реабілітацію.
Допомога родинам полонених бійців
Серед додаткових питань, винесених на розгляд депутатського корпусу, було і затвердження програми соціальної підтримки учасників АТО та членів їхніх сімей. Мова йшла про родини, члени яких перебувають у полоні бойовиків чи пропали безвісти в ході бойових дій. Як повідомила начальник відділу соціальної підтримки – міської ради Юлія Вовк, таких сімей у Кропивницькому – чотири, вони отримуватимуть по 25 тисяч гривень на рік. Депутати підтримали цю програму, як і ту, що стосувалась соціальної підтримки окремих категорій населення, розраховану на 2017 – 2019 роки. На фінансування цієї програми передбачено майже п’ять мільйонів гривень.
Програма розвитку ЖКГ – вперше на п’ять років
Повернулись депутати і до розгляду програм житлово-комунальної сфери. Так, після доопрацювання було затверджено програму розвитку дорожнього господарства та безпеки руху в місті Кропивницькому на 2017 – 2021 роки. Прийняли і програму утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства на 2017 – 2021 роки.
Окремі депутати нарікали на те, що на їхні округи було виділено замало коштів для ремонту житлових об’єктів, прибудинкових територій тощо, наполягали на збільшенні фінансування. На це міський голова зазначив, що фінансові резерви на цей рік доволі обмежені, адже їх довелось спрямувати на підвищення заробітної плати бюджетникам. Андрій Райкович також звернув увагу на те, що програма розроблена на довгостроковий період – на п’ять років та передбачає проведення заходів упродовж всієї каденцiї мiської ради сьомого скликання. Протягом цього часу її можна буде коригувати.
Як підкреслив начальник головного управління ЖКГ міської ради Віктор Кухаренко, те, що вперше програму ЖКГ розроблено не на один, а на п’ять років, забезпечить системність та плановість у розв’язанні проблем цієї галузі. Він також звернув увагу на те, що програма напередодні узгоджувалась із депутатами і до неї було внесено кілька додаткових об’єктів. Першочерговість включення об’єктів у плани їх ремонтів залежить виключно від ступеня їх соціальної важливості та фізичного стану. Крім того, програму формували, враховуючи видатки по округах у попереднi роки. І якщо у минулому на якийсь мiкрорайон надiйшло бiльше коштiв, цьогорiч фiнансування збiльшено на тi округи, якi свого часу їх недоотримали. Загальний кошторис програми на 2017 рік складає 137, 8 мільйона гривень.
Під час обговорення депутат Володимир Зайченко звернув увагу на те, що мешканці декількох будинків, якi на засіданні пропонувалося додати до програми на 2017 рік, вже утворили ОСББ, а тому їх фiнансування iз мiського бюджету не може здійснюватися. Такі об’єднання, наголосив Андрій Райкович, можуть піти іншим шляхом – скористатися програмою підтримки ОСББ, на яку цього року виділено 2,5 мільйона гривень. Достатньо подати до міської ради відповідний проект, причому його жителям багатоповерхівок допоможуть скласти у головному управлінні ЖКГ міста.
Програму затвердили 26 голосами з урахуванням пропозиції депутата Олександра Цертія: таблички із назвами вулиць у Кропивницькому виготовлятимуться за кошти міського бюджету на усі будинки у місті, а не лише на ті, що перебувають у комунальній власності, як це передбачалося проектом програми.
Зміни в депутатських комісіях
Після цього депутати повернулися до розгляду питання голів постійних депутатських комісій. На попередніх засіданнях голови постійних депутатських комісій прозвітували про свою роботу, але прийняти жодного рішення за результатами звіту щодо продовження терміну діяльності голів чи їх переобрання не було прийнято – не вистачало голосів.
Тепер міська рада продовжила терміни головування в комісіях Михайла Бєжана (партія “УКРОП”, комісія з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів), Ігоря Волкова (Блок Петра Порошенка “Солідарність”), комісія з питань з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку), Миколи Гамальчука (”Наш край“, комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення).
У двох комісіях відбулися ротації: комісію з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту міської ради, відзначення нагородами, забезпечення законності, релігії, засобів масової інформації, регуляторної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності замість Михайла Демченка (“Радикальна партія Олега Ляшка”) очолив Максим Линченко від “Опоблоку”, а Олександр Шамардін («Рідне місто») замість Юрія Деркаченка (БПП «Солідарність») очолив комісію з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.
На цьому ж засіданні депутати створили тимчасову контрольну комісію з урегулювання питань розміщення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, засобів пересувної роздрібної торговельної мережі та інших об’єктів сезонної торговельної мережі. Очолив її Олександр Цертій.
Також депутати розглянули блок питань регулювання земельних відносин.
На цьому четверта сесія міської ради завершила роботу.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА