ШКОЛЯРІ ВЕЛИКОЇ БАЛКИ СПРАВЛЯТИМУТЬ ВХОДИНИ

Оглянути новобудову та зустрітись із членами комісії прибув і міський голова Володимир Пузаков. Вислухавши певні зауваження з боку працівників міської санепідстанції та пожежного нагляду, які стосувались вентиляції санвузлів, майстерень, встановлення витяжки в шкільній їдальні, він запевнив, що дає гарантії: зазначені недоліки найближчим часом будуть ліквідовані, що і підтвердить гарантійний лист на адресу керівників цих підрозділів. Загалом, враження від новобудови у всіх членів комісії залишилось позитивним. Те, що протягом 22 років не могла здійснити жодна міська влада, стало реальністю наприкінці нинішнього року. Тож незабаром учні школи будуть обживати нові класи, на перервах бігатимуть просторими світлими коридорами, а їхні батьки нарешті полегшено зітхнуть, бо навчальний заклад працюватиме в одну зміну. Директор школи Лариса Катеруша ще й досі не вірить у те, що багаторічна мрія учнів, педагогів та всіх жителів Великої Балки нарешті здійснилась.

– Дванадцять років я очолюю цю школу, – зазначила Лариса Леонідівна. – Скільки сил доклав наш колектив до того, щоб хоч якось підтримувати у відповідному стані довгобуд. Ми прибирали тут, щоб санстанція не мала жодних претензій, слідкували за дітьми, щоб ті, не дай Боже, не опинились на території будівельного майданчика. І ось все позаду, залишилось завести меблі, облаштувати класи та інші приміщення. Протягом останнього місяця до нашої школи батьки 25 дітей перевели їх з центральних шкіл міста, а це свідчить про те, що народ повірив: нарешті новий корпус буде зведено.

– Корпус ми збудували у повній відповідності з проектом, – додає начальник управління капітального будівництва міської ради Віктор Ксеніч. – Уже все готове до прийому маленьких новоселів. А всі дрібні недоліки ми виправимо у робочому порядку, адже багато чого залежить від того, яке обладнання буде встановлено. Та головне, на чому хотілось би наголосити, що ця школа – перший подібний об’єкт, який вдалося ввести в експлуатацію завдяки прямому фінансування з міського бюджету.

Варто зазначити, що розвиток та реконструкція шкільних закладів міста – пріоритетний напрям діяльності міської влади. Завдяки її старанням переоблаштовано частину приміщення у ЗОШ №15, де відкрито кілька груп дитячого садка. У минулому році вдалося розконсервувати будівництво нового корпусу в ЗОШ № 22. Це все віддалені від центру міста навчальні заклади. Протягом десятиліть мешканці Лелеківки, Балашівки відчували себе ізгоями в Кіровограді, бо в цих мікрорайонах була повністю відсутня мережа навчальних закладів, не розвинена інфраструктура.

Для прикладу можна навести ЗОШ №30, що на Кущівці. Школа хоч і не нова, але добротна, відремонтована, тут споруджено міні-котельню для подачі тепла. Але відчувається нестача учнів. У той же час у мікрорайоні доволі багато дітей дошкільного віку, тож потрібно терміново споруджувати новий дитсадок. Міське керівництво вирішення проблеми бачить у тому, що на базі школи можна обладнати кілька кімнат для перебування малечі.

Або ЗОШ №25, що на Новомиколаївці. Колись вона споруджувалась за передовими проектами з плавальним басейном, просторим спортивним залом тощо. Але з часом вони були виведені з ладу – відчувався брак фінансування на утримання таких об’єктів. Нині треба терміново ремонтувати ці приміщення. Було прийнято рішення протягом наступного року спорудити на базі школи суперсучасний спортивний комплекс, щоб усі діти Новомиколаївки мали змогу змістовно відпочивати, фізично загартовуватись, долати нові спортивні вершини.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також