Питання забезпечення належного температурного режиму в закладах освіти і охорони здоров’я у Кропивницькому на період різкого похолодання стало предметом обговорення на нараді міського голови Андрія Райковича 19 квітня.
– Оперативно запустити котли великих теплогенеруючих підприємств не вийде з технічних і організаційних причин, – пояснив заступник міського голови Олександр Мосін. – Щоб заповнити міські мережі водою, необхідно більше тижня. До того ж, потрібно вирішити питання із лімітами на газ, укласти договори на його постачання, а це також справа не одного дня.
Міста, які подовжили опалювальний сезон, – Львів, Ужгород, Харків – мають централізоване гаряче водопостачання, тому теплопостачальні підприємства тут не вимикали котли, і вони мають ліміти на газ. А ось, наприклад, у Києві не відновлюватимуть централізоване теплопостачання.
Відновлення роботи КП “Теплоенергетик” і ДП “Кіровоградтепло” буде невиправданим марнотратством бюджетних коштів, переконаний очільник міста. Тим більше, що є всі можливості для того, аби на такий короткий період обігрівати приміщення освітніх та лікувальних закладів в інший спосіб. Зокрема, стратегічні об’єкти охорони здоров’я мають автономні системи опалення. За інформацією начальника профільного управління Оксани Макарук, пологовий будинок забезпечує необхідний для малюків і мам температурний режим. Андрій Райкович доручив спеціалістам також опрацювати можливість оперативного ввімкнення систем опалення у лікарні швидкої медичної допомоги та у корпусах центральної міської лікарні на Фортечних валах, де сконцентровано дитячі відділення. Власними котлами – газовими та електричними – запезпечена й низка поліклінічних відділень.
Складна ситуація – лише у міській дитячій лікарні, тепло до якої постачало ДП “Кіровоградтепло”. Тут вирішено максимально задіяти електричні прилади обігріву, якщо їх буде недостатньо – місто організує їх придбання, відповідне звернення про допомогу буде направлене керівникам соціально відповідального бізнесу в Кропивницькому.
– Але у наступний опалювальний сезон дитяча міська лікарня має увійти з власною автономною системою теплозабезпечення, – поставив завдання Андрій Райкович. – Там діти, там хворі на ДЦП, і ми не можемо допустити ризику ще раз опинитися у подібній ситуації.
Заклади освіти теж підійдуть до вирішення проблеми індивідуально, але освітній процес перериватися не буде, запевнила начальник управління освіти міськради Лариса Костенко. Це спільна позиція педагогічних колективів і батьківських комітетів.
– Ми дозволили на дні похолодання у класах використовувати обігрівальні прилади, – зазначила Лариса Костенко. – У разі потреби скоротимо час навчання. Звернемося до батьків дітей, які відвідують дитячі садочки, з проханням за можливості потримати малюків кілька днів удома.
Варто зауважити, що за прогнозами синоптиків, з 23 квітня розпочнеться поступове потепління.