Більше десятка кропивничан записались на прийом до секретаря міської ради Андрія Табалова. Це перший прийом, проведений посадовцем після його обрання на цю посаду.
Проблеми у людей різні. Так, наприклад, Белла Токарєва порушила перед Андрієм Табаловим питання санітарного та екологічного стану обласного центру. Але найбільше пенсіонерку турбують високі тарифи на комунальні послуги, зокрема на водопостачання. Жінка понад тридцять років пропрацювала санітарним лікарем, тому вона стурбована якістю питної води та непідйомністю тарифів для таких, як вона, пенсіонерів. Вона переконана, що міські депутати мають сказати тут своє слово.
– Містом течуть ріки води через постійні пориви водопровідних мереж, а оплачуємо всі ці втрати ми, споживачі. – переконана Белла Токарєва. – Будучи на пенсії, я вимушена працювати, щоб якось зводити кінці з кінцями. І таких, як я, чимало. Доведені до відчаю старики, які не мають змоги придбати собі найнеобхідніших харчів. А ще прошу навести порядок у пасажирських перевезеннях. Адже зараз виганяють із маршруток старих та інвалідів, ветеранів АТО. Люди вже готові вчиняти самосуди над водіями-нахабами. І нарешті, впорядкуйте пасажирську зупинку біля Центрального ринку.
На такий крик душі пенсіонерки Андрій Табалов зауважив, що проблеми міста знає не з чужих слів. Ось, наприклад. обласне виробниче комунальне підприємство “Дніпро–Кіровоград” отримало великий кредит на реконструкцію мереж. Тому він надіслав запит до керівництва підприємства та обласної влади з вимогою повідомити, на які об’єкти будуть спрямовані кошти у Кропивницькому.
– Я переконаний, що передача міського водоканалу під “дах” обласного підприємства “Дніпро–Кіровоград” – велика помилка, – зазначив Андрій Олександрович. – Завжди виступав за повернення підприємства до міської комунальної власності. Може, тоді у нас були б важелі впливу на формування тарифів. Проблему перевезень пільгових категорій населення, я переконаний, вдасться розв’язати, придбавши для міста 20 тролейбусів. Думаю, до кінця року перша партія тролейбусів надійде до міста.
Прийшли на прийом до секретаря міської ради і колишні працівники ЖЕКу №1: їх незаконно звільнили свого часу з роботи. Жінки довели свою правоту в суді. Тож тепер їм повинні виплатити гроші за вимушені прогули. Як це краще зробити, адже підприємство перебуває у стадії ліквідації, а нове – ЖЕО №1 – не є його правонаступником? Андрій Табалов пообіцяв, що протягом кількох днів розбереться у проблемі, підключить до її вирішення і нового керівника головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктора Кухаренка.
Члени житлово-будівельного кооперативу “Політ” понад 20 років не можуть добудувати свій житловий будинок. З огляду на нове законодавство хочуть переоформити земельну ділянку під недобудовою. Вимагають передати їм її у власність. Депутатська комісія з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища пропонує взяти її в оренду, що не влаштовує членів кооперативу.
– Нас уже двічі обманула держава, – розповідає один з них Олександр Циба. – Ми думали, що зможемо подарувати житло своїм дітям. Коли ви, Андрію Олександровичу, були народним депутатом, зуміли зрушити нашу проблему з добудовою будинку з мертвої точки. За це ми вам вдячні. Але без вирішення земельного питання ми не можемо брати участі у тендері на добудову. Хоча й інвестора вже знайшли, експертну оцінку недобудованої споруди зробили. Що ще треба для позитивного вирішення нашого питання?
Щоб розібратись у деталях справи, секретар міської ради запросив інформацію щодо цього питання у начальника управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища міської ради Родіона Владова. Також пообіцяв поспілкуватись із депутатами. І запевнив членів ЖБК “Політ”, що проблему їхньої недобудови намагатиметься вирішити.
Отже, проблеми, з якими люди звертаються до очільників міської влади, різні за своїми масштабами та можливостями їх вирішення. Але прикметно, що кропивничани не просто домагаються справедливості, а й пропонують шляхи вирішення проблем.