Роботу сесії міської ради Кропивницького нарешті розблоковано. Минулого вівторка на черговому засіданні зареєструвалися 30 депутатів, що вистачило для кворуму та для початку роботи органу місцевого самоврядування.
Перед цим міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов провели узгоджувальну нараду з керівниками фракцій, вели перемовини з окремими депутатами. І це дало результат.
До порядку денного сесійного засідання було включено128 питань, в тому числі й 32 додаткових. На першому засіданні розглянули чотири найголовніших. Серед них – депутатські запити, надання матеріальної допомоги мешканцям міста, внесення змін до міського бюджету та погодження дозволу на гірничий відвід ДП «Схід ГЗК».
Щодо депутатських запитів, то, як зазначив Андрій Табалов, їх у міжсесійний період накопичилось понад 60. Всі вони стосувались надання матеріальної допомоги малозабезпеченим кропивничанам. Депутатський запит представника фракції “Наш край” Олега Краснокутського тематично вибивався із загального списку. Він наполягав на прийнятті позитивного рішення щодо побудови житла для дітей-сиріт. За його словами, у селищі Новому, є покинутий будинок, який можна переоблаштувати під таке соціальне житло. Зараз потрібно розпочати роботу – обстежити цю споруду, відповідним управлінням міської ради напрацювати технічну документацію, а потім вже обговорити питання про виділення коштів для будівельних робіт. Таким чином, народні обранці виконають свою соціальну місію перед тими молодими людьми, які залишились сиротами та без батьківського піклування, забезпечивши їх житлом. Депутатський запит був підтриманий.
Отримають матеріальну допомогу і 282 незаможних громадян, які чекають коштів на лікування. Депутати проголосували за виділення одного мільйона 177 тисяч гривень на надання одноразової адресної грошової допомоги.
Начальник фінансового управ- ління міської ради Любов Бочкова повідомила депутатам про виділення 11,6 мільйона гривень субвенції з Державного бюджету на компенсацію різниці в тарифах теплогенеруючим підприємствам міста. Депутати погодили відповідні зміни до бюджету.
Також народні обранці прого- лосували за надання ДП “СхідГЗК” погодження на гірничий відвід.
– Це надзвичайно важливе соціальне питання для міста, адже діяльність шахти негативно відображається і на здоров’ї мешканців, і на станові їхніх помешкань. Ми тривалий час вели перемовини з дирекцією підприємства “СхідГЗК” та керівництвом державного концерну “Ядерне паливо” і запропонували формат наших стосунків відобразити у тристоронньому меморандумі, – зазначив Андрій Райкович. – Також було досягнуто домовленостей про розробку державної програми щодо екологічної безпеки та захисту населення від шкідливого впливу радіації. Ця програма буде прийматись на державному рівні, про що нам доповідатимуть народні обранці, які представляють у Верховній Раді України наш регіон.
* * *
Після закінчення сесійного засідання у кабінеті міського голови Андрія Райковича відбулась процедура підписання меморандуму про співпрацю і партнерство між державним підприємством “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”, державним концерном “Ядерне паливо” та Кіровоградською міською радою.
– Ми прийняли надзвичайно важливе рішення – підписали меморандум про співпрацю з керівництвом ДП «Схід ГЗК», – зазначив міський голова. – Ми скористалися унікальною можливістю залучити кошти для соціально-економічного розвитку міста. Десять років тому, коли теж приймалося аналогічне рішення про погодження на гірничий відвід, міська влада не була долучена до його прийняття, обласна рада зробила це в одноосібному порядку. Зараз ми скорис- талися своїм шансом, висунули відповідні вимоги підприємству і домоглися того, аби місто отримало додаткові кошти.
– Нарешті сесійне засідання відбулося, – зазначив Андрій Табалов. – На ньому були вирішені найнагальніші для міста питання. Зокрема, ми розглянули понад 60 депутатських запитів, які стосувались матеріальної допомоги соціально вразливим верствам населення, також підтримали депутатський запит Олега Краснокутського про будівництво у селищі Новому житлового будинку для дітей-сиріт. Також 282 кропивничанина отримають матеріальну допомогу на загальну суму у понад один мільйон гривень. Були внесені зміни до міського бюджету щодо розподілу субвенції з Державного бюджету на погашення різниці в тарифах нашим теплопостачальним підприємствам. Також нарешті вирішено й питання про надання погодження ДП “СхідГЗК” на гірничий відвід. Ми зуміли порозумітись із частиною депутатського корпусу, для цього я як секретар міської ради зробив абсолютно все від мене залежне.
– Я вдячний керівництву міста та представникам депутатського корпусу міської ради за те позитивне рішення, яке було прийняте, за можливість систематизувати всі проблемні питання та сформулювати їх у підписаному меморандумі, – сказав генеральний директор концерну «Ядерне паливо» Сергій Дробот. – Я переконаний у користі цього рішення для мешканців Кропивницького і всієї області. Тепер у нас багато роботи зі створення і фінансування програми соціального захисту населення з боку концерну. Основне питання. яке ми хочемо реалізувати у рамках цієї програми – залучення джерел фінансування. Ми використаємо досвід роботи в Дніпропетровській області і цю позитивну практику реалізуємо як у Кропивницькому, так і у всій Кіровоградській області. Сьогодні керівництво Міністерства проводить переговори з міжнародними донорами, і я думаю, що 2017–2018 роки стануть показовими, коли ми продемонструємо реальні результати з боку соціально відповідального бізнесу.
На даний час вже проведено в установленому законодавством порядку процедуру закупівель, пов’язаних з модернізацією системи водоочищення шахтних вод, що негативно впливало на екологічний стан водних ресурсів регіону. На жаль, на сьогодні, не існує технологій, які б дозволяли на сто відсотків вирішити цю проблему, але покращити якісні показники цілком можливо. У зв’язку із цим нами розроблені відповідні проектні рішення, здійснена закупівля необхідного обладнання, і в цьому році ми очікуємо значного поліпшення якісних показників шахтних вод. Також здійснюватимуться додаткові моніторинги радіологічного та сейсмологічного впливу роботи наших об’єктів на Кропивницький та інші населені пункти Кіровоградської області. Це перші кроки. А основні кошти повинні бути освоєні у 2018 році у рамках державної програми соціального та екологічного захисту мешканців Кропивницького та Кіровоградської області. За результатами роботи ми будемо звітувати і перед міською, і перед обласною радами, а також про хід підготовки державної програми. Тому вже, думаю, на наступній нашій зустрічі, а це, можливо, відбудеться наприкінці цього року, будемо погоджувати основні положення цієї програми.
– Звичайно, те, що сесійна робота депутатського корпусу була нарешті розблокована – це добре, – висловив свою думку Ігор Голофаєв (фракція партії «Блок Петра Порошенка). – Адже ситуація була кризовою, і з неї потрібно якось виходити. Було досягнуто компромісу – відкрити сесію, розглянути найнагальніші питання, в тому числі соціального характеру. Як буде далі – подивимось. Ми свої вимоги з порядку денного не знімаємо.
– Мало позитиву від того, що розглянули лише чотири питання, – каже Лілія Матяшова (фракція «Опозиційний блок»). – А решта – понад 120, які внесені до порядку денного та затверджені депутатами? Через 70 днів розпочнеться новий навчальний рік. Є багато проблем з підготовкою навчальних закладів до роботи. І так в різних сферах міського господарства. Депутатам потрібно бути гнучкішими у вирішенні міських проблем. Коли їх обирали люди, то вони обіцяли, що працюватимуть на громаду, казали, що все знають і все необхідне будуть робити. А тепер ставлять свої вузькопартійні цілі вище від людських проблем. Так не повинно бути.
Фото Ігоря ФІЛІПЕНКА