Сесію вдалося провести. Правда, з другого заходу

Депутати Кіровоградської міської ради, прибувши зранку шостого листопада на сесію, так і не розпочали того дня свою роботу.

Їм завадили учасники акції протесту, які, зайшовши до сесійної зали, заходилися висловлювати своє незадоволення реформою маршрутної мережі у Кіровограді. Міський голова Олександр Саінсус звернувся до протестувальників:

– Проблеми в роботі пасажирського транспорту у Кіровограді є, і міська влада не відсторонюється від їх вирішення. У понеділок ми розпочали консультації з ветеранськими організаціями з питань транспортної реформи, заплановано зустрічі з мешканцями міста у мікрорайонах, у вищих навчальних закладах.

Міський голова запропонував учасникам акції визначити ініціативну групу, яка й була б присутньою на засіданні міської ради, однак пропозиція не знайшла підтримки серед мітингуючих, і сесія міської ради того дня не відбулася, незважаючи на те, що була потреба розглянути низку соціально важливих питань, у тому числі – бюджетних, від яких залежала своєчасність виплати заробітної плати працівникам закладів освіти та охорони здоров’я, виконання робіт у сфері житлово-комунального господарства.

– Організатори акції лише прикрилися проблемами громадського транспорту, насправді ж вони використали людей з єдиною метою – зірвати роботу сьогоднішнього засідання сесії, – висловив свою точку зору голова фракції Партії регіонів у міській раді Юрій Тітов (до зали пікетувальників завели представники певних політичних сил. – Авт.).

– Не можна використовувати людей для задоволення власних політичних амбіцій, – додав голова депутатської групи “Спільний дім” Олександр Горбунов.

Наступного дня сесію вдалося провести, і депутати попрацювали досить плідно. Представників громадськості запросили на засідання, адже питання транспортної реформи порушувалося у депутатських запитах. Зокрема, депутат Павло Топчій нагадав, що вже вносив депутатський запит про відновлення маршрутів №№1, 9-а, тоді його підтримали колеги по депутатському корпусу, але рішення досі немає. На це перший заступник міського голови Володимир Каніщев повідомив, що відповідний проект рішення виконкому міської ради було підготовлено та оприлюднено на сайті міської ради, та з порядку денного його довелось виключити через ряд об’єктивних обставин. Загалом, за словами Володимира Каніщева, розв’язання проблеми полягає не у введенні додаткових маршрутів, які б обслуговували маршрутні таксі, а в залученні інвестицій у цю сферу, зараз це питання вирішується.

Також депутати порушили питання блокування руху бюджетних коштів на казначейських рахунках, що унеможливлює розрахунки з комунальними підприємствами за виконані роботи. Як наслідок – в КП утворюється заборгованість із заробітної плати. Депутати вирішили звернутись з цього приводу до центральних органів влади. Підготовлено текст звернення, який має бути оголошено на запланованих у Верховній Раді України парламентських слуханнях.

Депутати внесли зміни до міського бюджету на нинішній рік, адже надійшла субвенція з державного бюджету в розмірі понад 15 мільйонів гривень для виплати заробітної плати бюджетникам. Було також позитивно вирішено питання про надання одноразової грошової допомоги певним категоріям кіровоградців, затверджено програму місцевих стимулів, яка допоможе долучити у міську систему охорони здоров’я молодих медиків. Також депутати проголосували за присвоєння імені поетеси та педагога Олени Журливої ЗОШ №3.

Крім того, було прийнято рішення про дострокове припинення повноважень депутата міської ради Любові Виноградової, яка перебувала під слідством, тепер вирок суду набрав законної сили. Наостанок народні обранці внесли ряд змін у деякі галузеві програми на нинишній рік та вирішили ряд інших питань.

Читайте також