Нинішнього секретаря Кіровоградської міської ради Сергія Бойка можна вважати депутатом зі стажем порівняно із двома третинами інших народних обранців, які на минулорічних виборах зайшли до представницького органу місцевого самоврядування вперше. Для нього це вже друге скликання. І те, що саме він був обраний на цю посаду депутатами, говорить про врахування ними його досвіду та вміння зважувати все у прийнятті рішень.
Сам же Сергій Бойко, який до цього часу очолював профспілковий комітет Кіровоградського державного педагогічного університету імені В.Винниченка, основним своїм завданням вбачає не просто виконання представницьких функцій та налагодження роботи депутатського корпусу, а й повне забезпечення необхідною інформацією як самих депутатів, так і громадськості міста про рішення міської ради. А в міжсесійний період приділяє більше уваги роботі депутатів в округах, співпраці з громадським активом.
– Я – депутат по 38-у виборчому округу, який включає в себе три дільниці і в народі називається мікрорайоном вулиці Полтавської, – зазначає Сергій Вікторович. – До його складу входять, окрім Полтавської, ще й вулиці Васнецова, Кропивницького, ряд будинків на вулицях Михайлівській та Архангельській, а також частина приватного сектору Великої Балки.
Левова частка виборців проживає у багатоквартирних будинках, тому проблеми здебільшого стосуються житлово-комунального господарства, облаштування територій тощо. Щоб акумулювати всі звернення виборців, відкрили громадську приймальню на вулиці Кропивницького, 10, де здійснюємо прийом громадян я та мої помічники. Частина проблем вирішується завдяки спонсорським коштам, активності місцевих мешканців, а частина – включена у загальноміські програми.
На окрузі половина будинків зводилася житлово-будівельними кооперативами. Вони мають свою специфіку, адже мешканці самостійно здійснюють управління житловим фондом. Звичайно, є питання, які вони самотужки вирішити не можуть. Тому допомагаю їм у міру своїх можливостей. Але при цьому бачу, як зросла свідомість громадян, які вже готові брати на себе відповідальність…
Допоміг заасфальтувати територію біля будинку №8 на вулиці Васнецова. Облаштували там дитячий майданчик, встановили урни для сміття, вирішується питання про встановлення лавочок. Тепер просять так само благоустроїти прибудинкову територію й мешканці будинку №6 на Васнецова, №7, корпус 2 на вулиці Кропивницького. В минулому році на Кропивницького поновили дитячий майданчик, а зараз потрібно навести лад в усьому дворі.
Ще одна проблема – стан дорожнього покриття у приватному секторі. На деяких вулицях воно відсутнє взагалі. Прикро, що при формуванні цьогорічного міського бюджету деякі пропозиції щодо ремонту таких доріг були відтерміновані у часі. Але як депутат я знову й знову повертаюсь до цього питання – визначено перелік вулиць, де асфальтування потрібне в першу чергу, а також відновлення їх зовнішнього освітлення. Наприклад, ремонт дорожнього покриття дозволить з’єднати ряд вулиць і скоротити шлях до Далекосхідного кладовища.
На території округу розташовано три дитячих садочки. Тому потрібно подбати і про облаштування їх території, встановлення нових ігрових майданчиків, вчасне завезення піску тощо. Споруди цих ДНЗ також потребують ремонтів. Тож будемо допомагати. Найближчими днями відвідаю ЗОШ №26. Йде літо, тож треба визначитись із ремонтними роботами.
Словом, звичайні проблеми – дахи, ліфти та дитячі майданчики.
Побільшало звернень виборців і щодо надання матеріальної допомоги на лікування. Народ дуже збіднів, знайти кошти на ліки, операцію людям дуже важко. І я звертаю на це увагу в першу чергу, щоб допомогти людині хоча б частково оплатити лікування. От і виходить, що за півроку повністю вибрали річний обсяг коштів, які передбачені у міському бюджеті на надання матеріальної допомоги малозабезпеченим.
Сергій Бойко досить схвально відгукується про таку нову форму спілкування громади і влади, як електронні петиції. Сам підписав дві з них, зокрема про створення у Кіровограді велосипедної інфраструктури (велодоріжок, місць для парковки велосипедів й таке інше). Вважає електронні петиції реальним механізмом донесення до місцевої влади проблем, які хвилюють громаду. Набравши 450 підписів, електронна петиція має бути розглянута депутатами міської ради, її виконавчими органами, які повинні прийняти відповідне рішення.
А от щодо того, чи допомагає посада секретаря міської ради у вирішенні проблем його виборчого округу, посадовець зазначає, що ніколи не ставив собі на меті користуватись, так би мовити, службовим становищем. На думку Сергія Бойка, питання не у тому, щоб пролобіювати вирішення того чи іншого питання. Потрібно вчасно подати пропозиції, обгрунтувати їх, згуртувати навколо визначеної проблеми громаду, зробити експертні оцінки, залучити до вирішення, якщо треба, державні установи.
– Зрозуміло, що, коли ти приходиш до виборців і представляєшся депутатом, то люди сподіваються, що ти вирішуватимеш проблему саме як секретар міської ради, тобто один з очільників міської влади, – каже Сергій Бойко. – Але ніяких преференцій не повинно бути. І я завжди відповідно реагую, якщо до мене звертається депутат і каже, що його звернення не розглядаються, проблеми на окрузі не вирішуються. Депутат є представником, так би мовити, нормотворчої гілки міської влади, а виконавчі органи створені депутатами, щоб оперативно вирішувались проблеми, які порушує громада. Якщо депутат оголошує через депутатський запит чи звернення про існування тієї чи іншої проблеми, то, певно, він має якісь зобов’язання перед громадою. Повірте, що у 99 відсотках випадків, це не його особиста забаганка – за цим також слідкуємо. І вирішення питань громади має займати першочергове місце. Тому в цьому я – рівний серед рівних.
Оксана ВЕРСТЮК