Щоб залізниця була безпечною

На Кіровоградщині від початку 2018 року внаслідок наїзду залізничного транспорту четверо громадян отримали травми різного ступеня тяжкості, у двох випадках із летальними наслідками.
Залізничний транспорт — зона підвищеної аварійної небезпеки. Неухильно дотримуйтесь правил безпеки на залізниці та проведіть роз’яснювальну роботу щодо цього зі своїми дітьми.

Правила безпечної поведінки на залізниці:
1. Переходити залізничні колії необхідно тільки у встановлених для цього місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).
2. На станціях, де немає мостів і тунелів, громадяни повинні переходити залізничні колії в місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлено покажчики «Перехід через колії». Перед тим, як переходити колію, необхідно впевнитись у відсутності на ній поїзда (локомотива, електропоїзда, вагона тощо).
Якщо колією, яку збирається переходити пішохід, наближається поїзд (локомотив, вагон тощо), то необхідно зупинитися на безпечній відстані від колії, пропустити поїзд (локомотив), упевнитись у відсутності рухомого складу, що пересувається сусідніми (наступними) коліями, та обережно перейти колію.
3. Перебуваючи на пероні або платформі, необхідно уважно стежити за звуковими сигналами, що подають з локомотива або електропоїзда, який наближається до перону або платформи, та слухати оповіщення, що передають по гучномовному зв'язку.
4. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволено тільки при відкритому шлагбаумі.
Очікуючи поїзд, не слід стояти близько до краю платформи, особливо тоді, коли повинен пройти поїзд, що прямує без зупинки через станцію.

Громадянам заборонено:
1.Ходити залізничними коліями та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.
2.Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (локомотивом, вагоном тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
3.Переходити колію відразу після проїзду поїзда (локомотива, вагона тощо), не впевнившись, що сусідніми (наступними) коліями не пересувається інший поїзд (локомотив, вагон тощо).
4.Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або на червоне світло світлофора та при звуковому сигналі переїзної сигналізації, пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
5.На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
6.Проходити залізничними мостами й тунелями, не обладнаними спеціальними настилами для проходу пішоходів.
7.На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатися до дротів заземлення, які йдуть від опори до рейки.
8.Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.
9.Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
10.Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про наближення поїзда.
11.Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п'яти метрів від крайнього вагона.
12.Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів.
13.Сидіти на краю посадочної платформи, перону.
14.Перебувати на об'єктах залізничного транспорту (вокзалі, станції, пероні, рухомому складі тощо) в стані алкогольного сп'яніння.
15.Ставити особисті речі на краю платформи, перону.
16.Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги