Інваліди І – ІІІ групи віком від 16 років до досягнення пенсійного віку, які проживають на території Ленінського району та бажають навчатися або працевлаштуватися на роботу, можуть звернутись за інформацією (прийом та направлення) до відділу праці управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради за адресою: м. Кіровоград, вул. Дворцова, 53/39, каб. 10, тел. 22-48-01.
Навчання, проживання, 3-х разове харчування, медичний супровід та соціально-психологічна реабілітація безкоштовні. Після закінчення навчання видається свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації державного зразка.
Перелік навчальних закладів:
- Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів (Київська обл., с. Лютіж);
- Львівський міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів;
- Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля»;
- Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів (м. Чернівці);
- Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів (м. Краматорськ);
- Міжрегіональний центр трудової, медико-соціальної та професійної реабілітації інвалідів (м. Євпаторія);
- Кам’янець-Подільський планово-економічний технікум-інтернат;
- Харківський обліково-економічний технікум-інтернат ім. Ф.Г. Ананічека;
- Житомирський технічний ліцей-інтернат та ін.
У вищезазначених установах, можна освоїти наступні професії: оператор комп'ютерної верстки, оператор комп'ютерного набору, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, конторський службовець (бухгалтерія), касир в банку, секретар керівника, виробник художніх виробів з кераміки, водій категорії В, лицювальник-плиточник, столяр будівельний, різьбяр по дереву та бересті, взуттьовик з індивідуального пошиття взуття, взуттьовик з ремонту взуття, годинникар, слюсар з ремонту автомобілів, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, швачка, вишивальник, кравець, в’язальниця трикотажних виробів та полотна, перукар (перукар-модельєр), візажист (стиліст), кухар, бармен, офіціант, манікюрниця, робітник зеленого будівництва, флорист, радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури, тесляр, ліфтер, оператор котельні, фотограф (фотороботи), бухгалтерський облік, соціальний працівник та ін.