Минулих вихідних у Кіровограді стався трагічний випадок: біля нічного клубу «Провокатор» побили сімнадцятирічного хлопця, який невдовзі від отриманих травм помер. Ця подія сколихнула громадськість. А ще засвідчила, що питанням організації дозвілля молоді, вихованню підростаючого покоління, боротьбі із вуличною злочинністю слід приділяти більше уваги. Для того, аби спільно виробити алгоритм їх вирішення, у міській раді під головуванням заступника міського голови Лариси Андреєвої проведено нараду, в якій узяли участь керівники навчальних закладів, правоохоронці, представники громадських організацій, служб, що опікуються неповнолітніми..
Звичайно, стверджувати, що вся наша молодь тільки й думає про те, як випити чарчину, повештатись нічними вулицями у сумнівних компаніях, розім’яти м’язи у бійках, а для повноти відчуттів – пограбувати самотнього перехожого, не можна. Серед сучасних підлітків – чимало розумних, добросовісних, талановитих, які прагнуть реалізувати себе у навчанні, спорті, творчості. Але ніхто не може гарантувати, що на нічній вулиці їм не трапиться якийсь покидьок, який в одну мить зруйнує всі сподівання на майбутнє.
Учасники наради отримали можливість на власні очі побачити, наскільки буває небезпечним дозвілля молоді, переглянувши відеоролик, знятий працівниками кримінальної міліції у справах дітей та міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під час нічних рейдів. На камеру було зафіксовано, як малолітніх правопорушників виловлювали у різних закутках міста, коли ті «підігрівалися» пивом та іншими спиртними напоями. Коментуючи матеріал, директор міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді депутат міської ради Олег Краснокутський звернув увагу, що жоден із проведених рейдів, які, до речі, проводяться кожної п’ятниці, не залишився без «улову». Неповнолітніх забирали з вулиці, телефонували батькам, щоб ті забрали своє чадо, а потім складали на них адміністративні протоколи. Часто-густо і батьки, і діти не розуміли, в чому ж полягає правопорушення, їм було невтямки, що кожна випита чарка у громадському місці може стати приводом до жорстокої бійки, можливого каліцтва, кримінальних злочинів. Тому у депутатів міської ради виникла ідея розробити проект рішення про обмеження перебування неповнолітніх без супроводу дорослих після 22-ї години у громадських місцях та розважальних закладах і на вулицях міста (детальніше про цю ініціативу читайте на стор.4).
Присутні ідею підтримали, а ще висловили пропозицію щодо створення так званих студентських дружин, які б контролювали, як проводить вільний час молодь у студентських містечках. Обговорити окреслені проблеми пообіцяли і представники молодіжної ради. При цьому член ради, голова профспілкового комітету Кіровоградського державного педагогічного університету депутат міської ради Сергій Бойко зауважив, що лише заборонами проблему не вирішити. Потрібно заповнити вакуум молодіжного дозвілля. Влада докладає для цього зусиль – у Кіровограді активно діють 17 дитячо-юнацьких клубів, є чимало спортивних, творчих дитячих та молодіжних колективів, в яких юні кіровоградці можуть реалізувати свої здібності, чимало цікавих заходів організовують для дітей та молоді бібліотеки-філії ЦМБС й таке інше. Не залишаються осторонь й самі молоді люди – наприклад, прихильники клубів веселих та кмітливих й інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» відродили цей рух у місті, тепер є призерами різноманітних змагань, чимало юних беруть участь у волонтерському русі. Однак поле для діяльності в плані організації змістовного й цікавого дозвілля молоді залишається доволі широким. Наприклад, за словами членів молодіжної ради, непогано було б, наприклад, облаштувати в місті скейтодром, відкрити палац для студентства.
– Я нещодавно розмовляла з власниками приватних тренажерних залів, – додала Лариса Андреєва. – Вони стверджують,що за останніх кілька років на 30 – 40 відсотків зросла кількість молоді, яка прагне здорового способу життя. Але приватні клуби не кожному по кишені, тому адміністраціям навчальних закладів варто подумати, як подовжити роботу спортивних залів до 21-ї години, облаштувати тренажерні зали, щоб спрямувати молодечу енергію у потрібне русло.
Начальник міського відділу міліції Руслан Бугринець запевнив, що керівництво відділу посилить патрулювання вулиць Кіровограда у нічний час. А щодо найбільш криміногенних територій, так званих «бермудських трикутників» на вулиці Дворцовій чи в Центральному сквері, де розташовані найпопулярніші в певних колах пивні заклади, то міліція докладе усіх зусиль, щоб позбавити тих ліцензій.