Юрій ДАВИДОВ: Я думав, що нинішнє сесійне засідання просто не відбудеться через деструктивну позицію фракції Партії регіонів та Народного блоку Литвина. Але згодом наша робота набула конструктивізму і ми розглянути всі питання порядку денного.
Усі питання, винесені на сесію, можна згрупувати за окремими напрямками: організаційний — затверджено нову структуру виконавчих органів міської ради; бюджетний — виділено кошти на ремонти ліфтів, дахів тощо; земельний — розглянуто питання з регулювання земельних відносин.
Також ми задовольнили протести прокурора, які попередній склад ради просто ігнорував, і, нарешті, остаточно розв’язано колізію по легітимності обрання секретаря міської ради п’ятого скликання Людмили Калкіної і підтверджено рішення міської ради, що Микола Цуканов з 4 травня не очолює депутатський корпус органу місцевого самоврядування.
Олена КОСТЕНКО: Нинішня сесія була надзвичайно важкою, але згодом ситуація нормалізувалась.
На думку членів фракції соціалістів, не можна без детального вивчення ситуації передавати на обслуговування тепловикам і водоканалу внутрішньобудинкові мережі. Тим більше, що в рішенні зазначалося: на період оренди. А якщо договори оренди будуть розірвані? Тим більше, що депутатам не були запропоновані економічні викладки, як це вплине на формування тарифів тощо.
Треба в найкоротші терміни провести депутатські слухання з цієї проблематики, запросити до розмови комунальників. Чому ми так поспішаємо відібрати цю ділянку роботи у КРЕПів? Адже це не реформування галузі в цілому. Якщо ми передаємо мережі на обслуговування іншим об’єктам діяльності, а це вже приватні структури, то чи буде виділятись дотація з міського бюджету? Питань багато і вирішувати їх треба негайно.
Юрій ДАВИДОВ: Тут можна довго дискутувати, але терміни піджимають, місто треба готувати до нового опалювального сезону. Тим більше, що ми б мали дати попередню згоду на обслуговування мереж.
Позиція соціалістів дещо популістська. Якщо ми зараз розпочнемо процедуру перегляду або навіть розриву договорів, то з чим ми увійдемо в зиму? Я пропонував дати попередню згоду. І це лише перший крок на шляху реформування галузі.
*
Як бачимо, на даний момент думки членів фракцій, що входять до більшості у міській раді, розділились, немає єдиного погляду на такі принципові речі, як виводити комунальну галузь із кризи. Та, думається, компромісний варіант — депутатські слухання, дозволить знайти золоту середину, яка об’єднає і політичні погляди, й економічну доцільність.
*
Але обидва керівники фракції були єдині в тому, що задоволення прокурорських протестів на неправомірну передачу об’єктів комунальної власності, земельних ділянок не стане першим кроком у процесі реприватизації.
Юрій ДАВИДОВ: Це крок до ліквідації беззаконня в таких важливих питаннях. За землю треба платити. І фінансових наслідків для міського бюджету не буде, як малювали невтішну перспективу деякі депутати. Якщо на певній земельній ділянці вже зведено той чи інший об’єкт, то власник має потурбуватись про перегляд орендної плати. З точки зору законності, то все тут обґрунтовано.
Олена КОСТЕНКО: Вісім років не переглядалась вартість орендної плати. За деякі об’єкти і досі підприємці сплачують одну гривню за квадратний метр. Орендна плата має бути справедливою і відповідати нинішнім реаліям.
Юрій ДАВИДОВ: Результатом такої бездумної і безглуздої з точки зору поповнення міського бюджету діяльності став той факт, що в останні дні перед виборами дехто із зацікавлених осіб хапав усе підряд, що можна було ухопити. Мабуть, відчували, що то була їхня остання можливість задарма скористатись міською власністю.
Зараз тимчасові комісії ретельно вивчають стан справ: як приватизувались чи передавались в оренду певні об’єкти. Про офіційні висновки ми обов’язково поінформуємо територіальну громаду.
Оксана ВЕРСТЮК