Про хоспісну допомогу, радонові ванни та нове обладнання

Підсумки роботи медичної галузі Кіровограда підбила на прес-конференції начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. Зокрема, вона зазначила, що вдалося зберегти всі 13 медичних закладів міста. Також були підготовлені документи про передачу у комунальну власність медико-санітарної частини №19. Заклад був повністю профінансований, збережено колектив, і тепер опрацьовується можливість відкрити тут відділення гемодіалізу для хворих на ниркову недостатність.

– Уперше у 2015 році міська галузь охорони здоров’я отримувала фінансування з державного бюджету у вигляді субвенції, – зазначила Оксана Макарук. – Всього на кіровоградську медицину було витрачено 198,9 мільйона гривень. В тому числі субвенції з державного бюджету – 171 мільйон 463 тисячі гривень, з міського бюджету – 21 мільйон 996 тисяч гривень.

Також вперше була надана субвенція з державного бюджету для хворих на діабет – п’ять мільйонів 447 тисяч гривень. Це дозволило уникнути перебоїв у централізованому постачанні інсуліну, що мали місце у попередні роки.

Заробітна плата

Середньомісячна заробітна плата працівників галузі охорони здоров’я становила 2075 гривень, порівняно з аналогічним періодом 2014 року зросла на 160 гривень. Перебоїв, затримки чи невиплати зарплатні протягом року не було.

Первинна допомога

У місті створено два центри первинної медико-санітарної допомоги, які працюють стабільно, усунуто помилки та недоліки у їх роботі. Терапевти активно перенавчаються на лікарів загальної практики – сімейної медицини.

Незабаром буде відкрита амбулаторія загальної практики – сімейної медицини №8 на вулиці Казанській. Приміщення закладу повністю відремонтоване, оснащено необхідним устаткуванням.

Медичні кадри

Вдалось залучити до роботи у міських лікувальних закладах 41 молодого спеціаліста, 28 з них – інтерни. Укомплектованість лікарських посад становить близько 70 відсотків.

Щоб молодь активніше обирала місцем роботи Кіровоград, потрібно вирішити житлову проблему. Вже розроблено проектну документацію по перебудові приміщення на території пологового будинку №1 на житлове. А поки місту не вистачає лікарів первинної ланки, інфекціоністів, анестезіологів, патологоанатомів та інших. Зараз доводиться залучати до роботи медиків-пенсіонерів. Таких у лікувальних закладах трудиться понад 30 відсотків.

Паліативна, хоспісна допомога

Як відомо, незабаром в Кіровограді планується відкрити паліативне відділення на базі центральної міської лікарні. У серпні розпочався ремонт приміщення, і вже у січні – лютому, воно буде здано в експлуатацію. Міський голова Андрій Райкович особисто контролює хід виконання будівельних робіт. Також закуплено відповідні меблі, обладнання, підготовлено персонал. На ці цілі було виділено з міського бюджету 212 тисяч гривень. Також придбано додаткове обладнання на 275 тисяч гривень за рахунок гуманітарної допомоги, яку надала Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги.

До речі, вже зараз в ЦМЛ функціонують 25 ліжок паліативної допомоги, які заповнені повністю.

Медична допомога учасникам АТО та членам їхніх сімей

У місті діє комплексна програма підтримки учасників АТО в східних областях України та членів їхніх сімей. Передбачається забезпечення харчуванням, лікарськими засобами учасників АТО та членів їхніх сімей у разі стаціонарного лікування, безоплатний відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів в разі амбулаторного лікування, аналогічна допомога надається і дітям учасників АТО в разі амбулаторного лікування віком від трьох до шести років. Також лікування стоматологічних захворювань учасників АТО, їхнє щорічне медичне обстеження та диспансеризація і членів їхніх сімей. А ще надання акушерської допомоги дружинам учасників АТО.

Усього 1714 учасників АТО звернулись за медичною допомогою. В стаціонарах медичних закладів міста проліковано 430 учасників АТО та 25 дітей. Оздоровлено 35 осіб. Базовим закладом для надання медичної допомоги учасникам бойових дій, в тому числі й учасникам АТО, є обласний госпіталь для ветеранів війни.

У Кіровограді створено міський центр надання медико-психологічної допомоги для учасників АТО на базі центру первинної медико-санітарної допомоги №1 (колишня поліклініка №3) із залученням лікарів первинної ланки, а також психологів міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Через зону АТО пройшли й вісім кіровоградських медиків. Троє з них вже повернулись та приступили до виконання своїх безпосередніх обов’язків.

Обладнання

Протягом року докладалось чимало зусиль для придбання належного сучасного медичного обладнання. На ці цілі було використано понад шість мільйонів гривень. Закуплено кілька УЗД-апаратів для різних медустанов, санітарний автотранспорт, приліжкові кардіомонітори, обладнання для стоматологічних клінік та інше. Також придбано й необхідну комп’ютерну техніку, адже у планах на 2016 рік – створення єдиного електронного реєстру пацієнтів, що значно поліпшить доступ пацієнта до лікаря, підвищить рівень обслуговування населення тощо та покращить взаємозв’язок між первинною та вторинною ланками надання меддопомоги.

Незабаром у лікарні швидкої медичної допомоги з’явиться новий томограф. Зараз у міських медзакладах міста такого приладу немає, і пацієнтів доводиться направляти на томограму в обласну лікарню, обласний онкодиспансер та приватні фірми.

Також на базі центральної міської лікарні (вул. Дворцова) відкрито відділення радонових ванн.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також