Санепідслужбу реформують

У серпні в Україні розпочався процес реформування української санітарно-епідеміологічної служби. З нового року санітарно-епідеміологічних станцій вже не існуватиме.

На базі колишніх СЕС створять обласні та міськрайонні управління і лабораторні центри Держсанепідслужби України. Скоротять чисельність працівників. Зменшиться і кількість санперевірок на різних підприємствах. Працівники санепідстанцій приходитимуть на об’єкти групи низького ризику раз на п’ять років, середнього ризику – раз на три роки (раніше їх перевіряли раз на три і два роки відповідно). До групи високого ризику включать, наприклад, установи, що надають медичну допомогу, забезпечують водопостачання міст, заклади, діяльність яких пов’язана з дітьми, і великі промислові підприємства. Їх, як і раніше, будуть перевіряти раз на рік.

Уряд затвердив план заходів з розвитку і переоснащення Державної санітарно-епідеміологічної служби, адже її структурні підрозділи потребують суттєвої модернізації і переоснащення. Реалізація програми реформування передбачає, зокрема, вдосконалення матеріально-технічної бази і лабораторної мережі від районного до обласного рівнів, проведення моніторингу забруднення об`єктів життєдіяльності людини небезпечними хімічними речовинами, визначення вмісту генетично модифікованих організмів (ГМО) в продуктах харчування.

За детальнішою інформацією щодо цього реформування ми звернулись до керівника нещодавно утвореного головного управління держсанепідслужби в Кіровоградській області Володимира Вечеровського.

– Реорганізація санепідслужби полягає в утворенні структурних підрозділів Державної санепідслужби України в областях замість існуючих санепідстанцій, – зазначив Володимир Григорович. – Відповідно до наказу Державної санітарно-епідеміологічної служби України, від першого червня цього року створено головне управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області. Затверджено його орган із 10 міжрайонними підрозділами, в тому числі й у Кіровограді.

З 2013 року в обласному центрі планується утворити Кіровоградське міськрайонне управління, яке буде здійснювати державний санітарно-епідеміологічний нагляд на території міста та Кіровоградського району.
Разом із тим, згідно з наказом Державної санітарно-епідеміологічної служби України від 28 листопада цього року, вже з 2013 року планується утворення державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», який на базі існуючих лабораторій буде проводити лабораторні та інструментальні дослідження для області, протиепідемічні та дезінфекційні заходи в інфекційних вогнищах, в тому числі й у Кіровограді. Встановлена і граничні чисельність працівників по зазначених підрозділах, у зв’язку із чим буде проведено скорочення штату з 2013 року за рахунок осіб пенсійного віку та немедичного персоналу.

Редакція «Вечірньої газети» вже на початку наступного року повернеться до обговорення даної теми відразу після створення зазначених формувань із конкретним зазначенням їх структурування та планом забезпечення державного санепіднагляду в Кіровограді.

Читайте також