ПОРУШНИКІВ – НА АДМІНКОМІСІЮ!

Зараз до міської влади надходить чимало нарікань кіровоградців на неналежне прибирання вулиць, але міські комунальники просто не можуть самі впоратись із цим. Тому першочергове завдання власників приватних магазинів, офісів, інших комерційних структур – подбати про своєчасне прибирання закріплених територій, потурбуватись про безпечне пересування кіровоградців, зокрема, центральними вулицями, де розташована найбільша кількість приватних структур.

Але задокументовані інспекторами факти свідчать про інше. Часто-густо підприємці посилаються на угоди, укладені з ЖЕКами та КРЕПами на прибирання територій, хоча і самі могли б, не чекаючи двірників, розчистити територію, збити з козирків під’їздів бурульки, посипати тротуари піском чи прибрати сміття.

– Комунальники зараз фізично не спроможні встигнути всюди, – звернувся до представника власниці одного з приватних магазинів, на яку було складено протокол про неналежне прибирання території голова комісії заступник міського голови – директор адміністративного департаменту Леонід Щербина. – Тому малий та середній бізнес також повинен нести відповідальність. Ми всі живемо в цьому місті, і від кожного з нас залежать порядок та чистота у ньому.

Прикро, але трапляються випадки неналежного прибирання територій промислових підприємств: не стараються навіть для своїх же працівників. У цьому негативному списку опинився й один з виробничих підрозділів ЗАТ "Гідросила", який розташований на вулиці Волкова. Кілька днів під’їзна територія тут була вкрита льодовим наростом, і тільки після втручання спецінспекції керівництво дало команду розчистити майданчик від снігу, вивезти його та посипати доріжки піском.

Реакція порушників, які прийшли на засідання адмінкомісії, була різною: одні погоджувались та обіцяли виправити стан справ, інші доводили, що вони й так з ніг падають, прибираючи сніг. Якщо людина потрапляє на гачок адмінкомісії вперше і з розумінням ставиться до свого порушення, то її, здебільшого, лише попереджають. А в інших випадках на порушників може накладатись адміністративне стягнення у розмірі від 17 до 51 гривні. Більший штраф законодавство застосовує до юридичних осіб: від 51 до 119 гривень. Це, звичайно, невеликі суми, але ті, кого штрафують, дуже обурюються, мабуть, керуючись суто споживацькими настроями. Може, не варто шукати винних, а просто належно виконувати свої обов’язки перед територіальною громадою, щоб у місті було чисто та впорядковано?

Читайте також