Проблеми з опаленням багатоповерхових будинків стали мало не основною темою звернень кропивничан на “гарячу” лінію міського голови, коли там чергував начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко. Вже більше двох тижнів минуло від початку опалювального сезону, а в деяких квартирах й досі холодно. Причому в основному не через пориви.
– Працівники ЖЕО №2 досі не можуть випустити повітря із внутрішньобудинкових опалювальних мереж – немає доступу до квартири на верхньому поверсі. Власник у Києві проживає. А ми стали заручниками такого недбальства з його боку, – лунало із слухавки.
Подібних звернень було більш ніж досить. Віктор Кухаренко запевнив, що дасть доручення працівникам усіх ЖЕО вжити заходів, щоб розв’язати ці проблеми. Хоча прикро, що у багатьох випадках люди сидять без тепла через безвідповідальність їхніх сусідів по стояку, які нікого не допускають у свої квартири чи не проживають в них. Якщо не випустити повітря із системи у квартирі на верхньому поверсі, то доводиться це робити у підвальному приміщенні, що значно утруднює подачу теплоносія.
– Це просто якась біда для комунальників, – каже Віктор Кухаренко. – Але ж люди чекають тепла у своїх помешканнях. Запевняю, що жодне звернення не залишиться без уваги, у найкоротші терміни проблеми будемо вирішувати.
Але були звернення й іншого змісту. Так, мешканка мікрорайону Космонавтів Наталія Миколаївна поскаржилась на те, що панельні стики будинку потребують негайного ремонту, до того ж його потрібно утеплити. Тут, звичайно, одного розпорядження начальника управління буде замало. Будинок треба внести до програми капітального ремонту житлового фонду. Але якщо у жінки є матеріальна можливість самостійно утеплити стіни, то нею варто скористатись.
– Таких панельних будинків, які потребують негайного ремонту, зокрема герметизації панельних швів, що унеможливить доступ холоду та вологи у квартири громадян, дуже багато, – пояснює скаржниці Віктор Кухаренко. – Щоб проблему вирішити, потрібно розробити детальну програму ремонту та реконструкції таких споруд. Над цим зараз трудяться працівники управління. Програма буде винесена на розгляд депутатів міської ради, і в разі її затвердження кошти на ремонти з міського бюджету будуть виділені.
А от голова квартального комітету з Никанорівки Віктор Гончаров зателефонував із пропозицією висадити у тупику Кар’єрному дерева. Віктор Кухаренко подякував за таку ініціативу та пообіцяв, що з головою квартального комітету зв’яжеться керівник комунального підприємства “Кіровоград–Благоустрій”, щоб запропонувати мешканцям Никанорівки наявний посадковий матеріал.
Також на “гарячу” лінію були звернення з приводу капітального ремонту вулиці Цілинної, покрівель багатоповерхівок тощо. Ірина Євгеніївна від імені жильців будинків №№3, 5 на вулиці Київській просила допомоги із відновленням освітлення у коридорах загального користування цих житлових будинків. Свого часу тут встановлювали лічильники, відбувся ремонт електричних мереж, але щось не так зробили, і люди залишились взагалі без освітлення коридорів. Тепер ходять оббивають пороги у ЖЕО №1, звертаються в “Кіровоградобленерго”, але віз і нині там. Сподіваються, що звернення до начальника головного управління ЖКГ прискорить вирішення проблеми.
За дві години чергування на “гарячій” лінії Віктор Кухаренко отримав 14 звернень громадян. Кожне з них було зареєстроване, визначено виконавця робіт. Хід їх виконання головний комунальник міста обіцяв контролювати особисто.
Ольга ПЕТРЕНКО