Сіють зерна прекрасного



Дев'ятого листопада відзначався Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. З цієї нагоди в обласній філармонії в Кропивницькому забрались діячі культури та мистецтв з усієї області.

Привітали працівників культури та майстрів народної творчості керівники області – голова облдержадміністрації Марія Чорна, голова обласної ради Сергій Шульга, а також Кропивницький міський голова Андрій Райкович.



Теплі, щирі слова вітань лунали зі сцени. Кращим працівникам культури були вручені відзнаки обласної та міської рад. Зокрема, почесною грамотою Кропивницької міської ради та її виконавчого комітету нагороджено заступницю директора по роботі з дітьми міської централізованої бібліотечної системи Тамару Ушацьку. Грамоти отримали колектив музею музичної культури ім. Кароля Шимановського, камерний ансамбль «Мініатюра», директорка музею ім. О. Осмьоркіна Віта Чернова, викладачка музичної школи №2 ім. Ю. Мейтуса Людмила Ніколенко.



Подяки Андрій Райкович оголосив завідувачці міської централізованої бібліотечної системи Вікторії Поліщук та колективу народного меморіального музею Г.Нейгауза.

– Культура – це духовний скарб, серце і душа нашого народу, – звернувся до працівників сфери культури, митців, артистів, майстрів прикладного мистецтва міський голова. – Ви створюєте неповторну ауру українського народу, який зараз бореться за своє світле майбутнє. І ми виборемо його разом. Саме ви несете зерна високої духовності і засіваєте їх на ниві людського життя. Я і вся кропивницька громада щиро вдячні вам за це!




А поки присутні у залі насолоджувалися виступом Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г. І. Майбороди, кореспонденти «ВГ» поспілкувалися з кількома винуватцями свята.

Олександр Полячок, директор музею музичної культури ім. Кароля Шимановського:



– Протягом останніх років ми зосереджені на популяризації музичної культури нашого краю. Оскільки у нас є один із провідних фольклористів України Олександр Терещенко, завдяки якому, а також праці нашого колективу наш музей став лідером в Україні щодо популяризації такого жанру, як чумацькі пісні. Це автентичний фольклор. Протягом багатьох років Олександр Терещенко збирав і опрацьовував музичний фольклор нашого краю, і нам вдалося видати першу в незалежній Україні збірку, присвячену саме цьому виду народних пісень. А далі на основі цього видання ми створили проєкт для ютубу «Чумацькі пісні», тим самим обʼєднавши провідних фольклористів і виконавців фольклору в автентичній манері з усієї України, представивши всі регіони нашої держави. Саме в цьому циклі був представлений і наш регіон, і наші виконавці – дует Олександра і Наталії Терещенків «Дике поле» та гурт «Млиночок», створений при нашому музеї і який я маю честь очолювати. Думаю, що саме ця наша діяльність була помічена і відзначена сьогодні. Також наш музей є лідером в Україні з популяризації творчості великого нашого земляка – композитора Кароля Шимановського. І навіть незважаючи на пандемію, нам вдалося провести за підтримки Українського культурного фонду в минулому році та польського фонду «Свобода і демократія» – в нинішньому музичний фестиваль імені Кароля Шимановського, на який охоче приїздять музиканти з України та інших країн, оскільки його музику шанують і виконують в усьому світі.

Марина ШАТІЛОВА, майстриня з декорування:

– Близько семи років я займаюся виготовленням картин з монет. Використовую монети українські та з інших країн. Ось нещодавно почала заливати картини епоксидною смолою. Вони зовсім по-іншому виглядають, ніж ті, що вкриті просто лаком. Я побачила в Інтернеті, як це робиться, мені сподобалась саме така техніка. Спробувала. В мене вийшло. Картини дарувала всім своїм друзям, родичам, сусідам. Всім подобалося. Тому я вирішила, що буду творити вже професійно. Зʼявилися замовлення. Я почала розширювати тематику зображень. Тепер на картинах можна побачити і дерева, і тварин. Є замовлення для дитячого садочка – з казковими героями. Радо ділюся своїм вмінням творити прекрасне із тими, хто хоче опанувати подібну техніку декорування. Спочатку творчістю я займалася просто дома. А потім вирішила орендувати приміщення, куди можу запросити учнів. Там же і виставляю свої роботи, тож кожен охочий може прийти, ознайомитися з моєю творчістю, обрати і придбати вподобану роботу.

Мар’яна МАЗУР, працює у техніці fluid art та resin art:

– Опанувавши цю техніку, я активно ділюся своїми знаннями та вмінням з усіма бажаючими, хто відчуває в собі творчу жилку, бажає створювати своїми руками прекрасні та корисні речі. Я хочу сказати, що немає не талановитих людей. Кожен може проявити себе у мистецтві – і діти, і дорослі. Представлені вироби (настінні годинники, елементи декору, підставки, кухонне приладдя тощо) зроблені з допомогою епоксидної смоли. Цей матеріал настільки багатогранний, що можна робити різноманітні візерунки, передавати обʼєм. Вироби мають як естетичне, так і прикладне застосування. Моє гасло: «Творити може кожен».



Оксана ВЕРСТЮК.
Фото Олександра ШУЛЕШКА.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги