Розберуться з кожним гаражем

За даними комісії з вивчення ситуації стосовно розміщення гаражів у Кіровограді за межами гаражних кооперативів знаходяться 1663 споруди для автотранспорту, при цьому на 1440 із них, за попередніми даними, немає всіх необхідних документів та дозволів.

Про необхідність вивчення "гаражної" ситуації в обласному центрі із запитом звернувся депутат Кіровоградської міської ради Павло Топчій. Про результати роботи названої комісії та подальшу діяльність міської влади щодо упорядкування "гаражного ринку" розповідає перший заступник міського голови Василь Дзядух:

– Комісія з вивчення ситуації стосовно розміщення споруд для приватного автотранспорту в місті з’ясовувала протягом двох місяців кількість, типи та законність їх встановлення. Після чого відзвітувала, що цілком законно встановлено лише 223 гаражі (тобто їх власники мають державні акти власності на земельні ділянки під ними або ж договори оренди на тимчасове розміщення споруд). Що ж до інших гаражів, то якщо після детальнішої перевірки з’ясується, що їх встановлено самовільно, без необхідних на те дозволів, то їх потрібно буде демонтувати. Підкреслю, що за законодавством, гараж можна збудувати лише тоді, коли людина стала власником земельної ділянки. Іншого не дано. Тимчасовими ж можуть бути лише споруди комерційного характеру – павільйони, лотки, кіоски.

Варто зауважити, що у ході перевірки виникли певні проблеми, пов’язані з неузгодженостями в законодавстві. Зокрема, органи місцевого самоврядування зобов’язані надавати людям із захворюваннями опорно-рухового апарату земельну ділянку для встановлення гаража якомога ближче до їхнього житла. Однак законодавець не уточнив, наскільки близько, де саме, що ускладнює нам визначитися з тим, чи можуть такі споруди перебувати там, де їх поставлено.

Інша проблема в тому, що чимало нинішніх власників гаражів купували їх у попередніх, а правочинних документів від продавців не отримали (чи то через відсутність паперів, чи з якихось інших причин). Непросто також звільнити місто від незаконно встановлених гаражів через те, що автомобілі, які там знаходяться, є приватною власністю і придбані (сподіваюся, що всі) законно. Тож як у такому випадку демонтувати такі споруди?

Однак міська влада налаштована серйозно й має намір остаточно з’ясовувати, чи законно встановлено кожен з гаражів (це не стосується гаражних кооперативів, які існують на законних підставах), а потім демонтувати ті, на користування якими на певних земельних ділянках їхні власники права не мають. Цією роботою займатиметься комісія, що виконує розпорядчі функції зі знесення торговельних тимчасових споруд (її повноваження буде розширено).

На даний час на встановлення нових гаражів на прибудинковій території, на території скверів і парків, дитячих та спортивних майданчиків міська влада наклала мораторій.

Найближчим часом міська рада також планує затвердити Положення про порядок надання земельних ділянок для встановлення гаражів на території міста. У ньому передбачено певні переваги щодо надання земельних ділянок під розміщення індивідуальних гаражів пільговим категоріям громадян, а саме ветеранам війни та інвалідам. Дані пільги вони мають згідно із Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

Читайте також