Ростислав Клоков: ПРАЦЮЄМО З УПЕВНЕНІСТЮ У ЗАВТРАШНЬОМУ ДНІ

– Кіровоградська теплоелектроцентраль – одне з найстаріших підприємств міста, яке дало поштовх розвиткові енергетичної галузі на Кіровоградщині. Зараз воно виробляє не лише електроенергію, а й забезпечує теплом третину абонентів обласного центру.

А починалось все далекого 30 квітня 1930 року, коли була урочисто відкрита та дала перший струм Зінов’євська районна електростанція, яка виробляла електроенергію та подавала світло цілому місту й навколишнім селам. Пам’ятним для працівників станції став 1968 рік, коли розпочалась теплофікація Кіровограда, а мешканці міста долучились до неймовірного на той час блага –централізованого опалення домівок та гарячого водопостачання. Відтоді районна електростанція почала називатись теплоелектроцентраллю. Зараз обладнання (деякому – вже понад 50 років) безперебійно функціонує та забезпечує належну роботу ТЕЦ.

Підприємство потребує модернізації, значних капіталовкладень, але поетапно, думаю, нам вдасться спочатку виконати першочергові роботи, а згодом працювати на перспективу, щоб мати економічну вигоду і створити безпечні умови праці для трудівників. Є певні плани стосовно подальшої реконструкції ТЕЦ, запровадження передових технологій. Це в свою чергу дозволить встановити "м’які" тарифи, щоб конкурувати в системі теплозабезпечення з різноманітними автономними системами опалення.

Тепло, яке постачає споживачам кіровоградська ТЕЦ, – якісне та безпечне. Працюємо так, щоб у домівках кіровоградців було тепло і затишно.

Два останніх роки, коли підприємство перебувало в оренді у приватної структури й потрапило у скрутне фінансове становище з величезними боргами за спожитий газ, по заробітній платі, по інших платежах, примусили колектив згуртуватись задля вирішення проблем. Коли у вересні 2009 року з ініціативи міської влади, особисто кіровоградського міського голови Володимира Пузакова підприємство повернули до комунальної власності, ми зуміли повністю погасити борги із зарплати, здійснюємо поточні платежі за блакитне паливо, гасимо борги перед різноманітними державними фондами. Це внесло стабільність у роботу колективу, впевненість у завтрашньому дні, бо у нас працюють цілі родини, й інших доходів, окрім заробітної плати, у таких працівників немає.

Подолавши ряд фінансових проблем та соціальну напругу в колективі, ми вступили у новий етап розвитку підприємства. Завдяки висококваліфікованим працівникам, інженерно-технічному персоналу ТЕЦ зараз стабільно працює: постачає тепло та виробляє електроенергію, сплачує усі необхідні податки, в тому числі й до міського бюджету.

Повне порозуміння з міською владою дає нам надію, що у найближчому майбутньому, підприємство отримає так званий пільговий сезон, щоб зменшити податковий тягар, вивільнити кошти і на закупівлю газу, і на підвищення заробітної плати працівникам та акумулювати їх для ремонту обладнання і його модернізації.

Ми пишаємось своїм згуртованим колективом: високопрофесійними спеціалістами, які трудяться на підприємстві не покладаючи рук та не полишили рідних виробничих стін, коли ТЕЦ переживала непевні, фінансово скрутні часи. Ми пишаємось ветеранами, які поклали на власні плечі тяжку ношу відбудови підприємства, його модернізації, належного функціонування попри всі труднощі 50–60-х років минулого століття. Дехто з цих людей й зараз трудиться, а ті, що пішли на заслужений відпочинок, завжди цікавляться станом справ на підприємстві. Не залишають без уваги старше покоління і нинішні трударі теплоелектроцентралі, адже не можна жити, розвивати підприємство без зв’язку поколінь.

Нинішній ювілей – це не просто складна історія створення, становлення підприємства, відродження виробництва у післявоєнний період й у наступні роки, стабільна робота всього трудового колективу. Це ще й привід зазирнути у майбутнє, уявити та зрозуміти, яким буде завтрашній день нашої ТЕЦ. Переконаний, що він буде стабільним та обнадійливим.

Читайте також