НА СУБОТНИК – ІЗ ЗАВЗЯТТЯМ!

Кореспонденти "Вечірньої газети" побували за різними адресами, де трудились представники трудових колективів, громадських організацій та політичних партій, працівники виконавчих органів міської ради, учні шкіл і студенти вишів.

Так, у Молодіжному сквері, біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, ми зустріли депутатів міської ради Миколу Гамальчука та Надію Воленшчак, які разом зі своєю політичною силою, вийшли на суботник. Микола Павлович трудився з колегами-медиками з міського поліклінічного об’єднання. Їм була доручена відповідальна ділянка роботи – впорядкувати територію безпосередньо біля пам’ятника, помити постамент, прибрати сміття тощо.

– Ми радіємо з того, що у нашому місті влаштований суботник і кожен може долучитись до суспільно корисної праці, – зазначила Надія Воленшчак. – Хочемо бачити рідне місто гарним та квітучим, і приємно, що наша молодь також працює. Ось поряд трудяться студенти Кіровоградського національного технічного університету – наші молоді колеги по міській організації "Фронт змін". Приємно бачити їхній трудовий запал та добрий настрій. Рада була зустріти на суботнику своїх колег по депутатській фракції в міській раді. Роботи вистачить усім. От тільки хотілося, щоб ця чистота протрималась якомога довше. А то часто так виходить, що одні виходять на суботник і прибирають, а інші наступного дня смітять.

Загалом же, у Молодіжному сквері того дня не просто навели чистоту, а й впорядкували пішохідний місток через Інгул, обрізали секаторами кущі, у човнах кілька чоловік чистили від сміття та пластикових пляшок річку.

А на лівому березі Інгулу в цей час працівниці комунального підприємства "Трест зеленого господарства" Ніна Матейшина, Наталія Заболотня та Олеся Тебякіна порались біля пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи. Їм було доведено завдання облаштувати клумби біля пам’ятника, висадити квіти, впорядкувати прилеглу територію й сам монумент. А інша бригада зелентрестівців висаджувала неподалік дерева.

Начальник ЖЕКу № 1, депутат Ленінської районної ради Раїса Зюзь, вивела на суботник не лише своїх підлеглих, а й мешканців будинків №№ 6, 8, 10, 12, що розташовані на вулиці Преображенській.

– Цим днями виповнюється тридцять років з того часу, як люди заселялися в ці дев’ятиповерхівки, які стали прикрасою набережної Інгулу, – розповіла Раїса Олексіївна. – Люди звернулись до мене з ініціативою потрудитись на суботнику та попросили допомогти інвентарем, фарбою, вапном, саджанцями дерев, квітів для облаштування клумб. Також були впорядковані дитячі майданчики, а невеличкими парканчиками ми обгородили полісадники біля під’їздів.

Ковалівський парк протягом двох тижнів уже вдруге зазнає "атаки" кіровоградців, які у свій вільний час прибирали його територію від торішнього листя, паліччя, пластикових пляшок та іншого сміття, якого за час господарювання недобросовісних орендарів парку там назбиралося доволі. 24 квітня на прибирання парку вийшло кілька сотень людей – працівники виконавчих органів міської ради, у тому числі департаменту житлово-комунального господарства, й Ленінської районної ради, курсанти Кіровоградського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ та члени міської організації Партії регіонів. Узявши до рук граблі, лопати й поліетиленові мішки, прибиральники, деякі з яких прийшли на суботник зі своїми дітьми, вправно і з невдаваним ентузіазмом взялися вигрібати авгієві стайні колишнього парку Леніна.

Допомагали їм у цьому працівники комунального підприємства з утримання шляхів, КП "Трест зеленого господарства" і "Єлизавета". Працюючи на трьох автонавантажувачах та десяти вантажних автомобілях, комунальники завантажили в машини й вивезли на міське сміттєзвалище близько ста сорока кубічних метрів непотребу, зібраного з більшої частини парку.

Працювали "санітари" Ковалівського парку з ранку до обідньої пори. По собі вони лишили прибраною значну частину його території. Генеральне прибирання колись улюбленого місця відпочинку кіровоградців у центрі міста за задумом міської влади має стати початком його відродження після років занепаду.

Було багатолюдно і в парку імені Пушкіна. Тут порались працівники виконавчих органів міської ради: підмітали, прибирали сухостій, вантажили сміття. Серед працюючих був і міський голова Володимир Пузаков. Він завзято підмітав доріжки у цій зеленій зоні.

– Володимире Тихоновичу, як вам це свято праці на благо рідного міста? – звернулись до міського очільника із запитанням.

– Радію з того, що чимало кіровоградців відгукнулось на ініціативу міської ради вийти на суботник, – зазначив міський голова. – Дуже багато молоді, представників різноманітних політичних сил та громадських організацій. Що б там не було, хто б не закликав не виходити на суботник, а перекласти все лише на комунальні служби неможливо. Але люди й самі розуміють, що без їхньої допомоги навести у місті лад буде складно. Приємно спостерігати, що кіровоградці трудяться з ентузіазмом, навіть з певною ностальгією за часами, коли навесні завжди влаштовувались подібні свята суспільно корисної праці. Бачив, як багато людей вийшло на прибирання парку Ковалівського, територій біля підприємств, зокрема "Червоної зірки" та "Гідросили". Хочеться подякувати всім кіровоградцям, які взяли участь у суботнику. Тільки всі разом – влада, працівники заводів, представники малого та середнього бізнесу – ми наведемо лад у нашому спільному домі.

Вздовж лівого берегу Інгулу трудились також працівники департаменту економіки та фінансів міської ради. Їм дісталася чи не найбільша та найбрудніша ділянка. Прикро бачити, що бетонна огорожа над річкою понівечена, металеві елементи з неї розікрали так звані металісти. Мало не впритул до річки підбираються приватні садиби, але чомусь тутешні мешканці не прагнуть підтримувати порядок на прилеглій території. Державним службовцям довелось вигребти чимало сміття, різноманітного мотлоху, щоб пробивалась молода зелена травичка, радувала зір смарагдовими галявинами. Ця затишна територія, яка розташована мало не в самісінькому центрі міста, але подалі від метушливих транспортних магістралей, стала приваблювати любителів пікніків. Але чомусь ці люди мало турбуються про те, щоб прибрати після себе залишки відпочинку. Місцями чорними плямами зяють минулорічні кострища, хоча відомо, що після таких вогнищ протягом кількох років трава не росте. Багато хто говорив про те, щоб саме в цьому місці варто висадити дерева. Володимир Пузаков підтримав таку ініціативу й додав, що з подібними пропозиціями до нього звертались політичні партії та громадські організації. Зокрема, вони запропонували до святкування 65-ї річниці Перемоги висадити на березі Інгулу алею з 65 дерев. Таке прагнення небайдужих людей варто підтримати, адже це прикрасить місто, створить ще одну зелену зону та затишний куточок у Кіровограді.

* * *

Про те, що в нинішньому суботнику взяло участь значно більше кіровоградців, ніж у минулі роки, і що працювали вони як ніколи активно та завзято, казав на прес-конференції, що відбулася минулого вівторка, начальник спецінспекції Кіровоградської міської ради Віктор Іванов.

– Відрадно, що жителі за покликом душі вийшли прибрати території біля багатоповерхівок, приватних будинків, висаджували дерева, квіти, – зазначив Віктор Анатолійович. – Відмінно спрацювали комунальні підприємства, КРЕПи, ЖЕКи під керівництвом департаменту житлово-комунального господарства, добре попрацювали колективи шкіл, дитсадків та лікувальних закладів, багатьох підприємств, приватних фірм. Усього позитивно відзначилося на суботнику близько сімдесяти організацій, установ та підприємств. Однак є й такі, які не лише проігнорували суботник, а й у звичайні дні не підтримують у належному стані прилеглі території. Без уваги ми їх не залишили – виписали протоколи про адмінпорушення.

* * *

Працювали у суботу й представники обласної влади. Так, голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін разом із головою обласної ради Миколою Сухомлином, ветеранами Великої Вітчизняної війни, представниками громадськості заклали у парку імені 50-річчя Жовтня алею Перемоги до 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. У дендропарку на честь визначної дати було висаджено ялинки. Першу із них посадили Сергій Ларін, Микола Сухомлин та учасник Великої Вітчизняної війни фронтовик Іван Брасло. Вони ж відкрили й символічну стелу “Алея Перемоги”. У заході взяли участь студенти, лісівники, представники інтелігенції, ЗМІ, правоохоронних органів, військові, медики.

Оксана ВЕРСТЮК
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також