Є робота — є майбутнє

"Кадри вирішують все" – цей вислів став крилатим. На жаль, Україною далеко не завжди керували люди, які б усвідомлювали: саме кадровий ресурс нашої країни є її найголовнішим скарбом. Це капітал, яким злочинно нехтувати. Можна відбудувати підприємства, заохотити іноземців інвестувати в економіку, але все це не матиме жодного сенсу без відповідного людського потенціалу.

Для України питання безробіття є особливо важким, якщо згадати зовсім недавнє минуле. Радянська система повної зайнятості населення з її потужними соціальними гарантіями була повністю зруйнована. Держава і суспільство виявилися не готовими до жорстких реалій ринкової економіки з її суворими вимогами до робочої сили та чутливістю до економічних криз. Політична нестабільність, відсутність планування виробництва супроводжувалися масовим вивільненням працівників, зниженням заробітної плати та істотним погіршенням умов праці. Чимало кваліфікованих кадрів різних сфер господарства залишилося без трудового заробітку, а нерідко – без будь-яких засобів для існування.

До кінця виправити ситуацію не вдалося й донині. Ми всі знаємо гіркі реалії українського сьогодення. Це – молодіжна незайнятість, сільське та родинне безробіття, регіональні диспропорції трудового ринку, значні масштаби прихованого безробіття, тривалі пошуки роботи.

Саме використання механізмів ринкової економіки лежить в основі соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, спрямованих на викоренення безробіття і створення нових робочих місць. Для їх виконання було розроблено новий Закон України "Про зайнятість населення", що набуває чинності з 2013 року.

Власне, норми цього закону мотивують підприємця створювати нові робочі місця. Це 50 відсотків знижки від суми єдиного соціального внеску в тому випадку, коли зарплата співробітників складає не менше трьох мінімальних. Можлива і повна компенсація цього платежу до Пенсійного фонду, що включає відрахування до фондів на випадок безробіття, з тимчасової втрати працездатності та від нещасних випадків на виробництві. Держава гарантує її терміном на рік, якщо підприємець дає роботу тим, хто в силу життєвих обставин не може конкурувати на рівних умовах на ринку праці. Це ті, кому до пенсії за віком залишилося менше 10 років, молодь при першому працевлаштуванні, сироти, інваліди, батьки з дітьми до 6 років та дітьми-інвалідами.

Так поєднуються ринкові і соціальні механізми. Інструменти подолання проблем запропоновані ринкові, а завдання вирішуються соціальні.

Очевидно, що це вигідно як бізнесу, так і тим, хто шукає роботу та потребує державної підтримки.

Сучасну мотивацію знайшли і для тих, хто відчуває брак знань та бажає змінити професію чи підвищити кваліфікацію, але в силу особистих обставин не може собі це дозволити. Ті, хто старший 45 років і чий страховий стаж становить не менше 15 років, можуть отримати для реалізації цієї мети ваучер на суму 12 тисяч гривень.

Влада робить багато, створює відповідні умови для економічної активності громадян. Але при цьому вона розраховує і на їхню особисту ініціативу. Адже в усьому світі саме підприємництво і ділова жилка є найголовнішими умовами життєвого успіху. Держава готова підтримувати людей, які започатковують та розвивають власну справу, позитивно вирішують власні матеріальні проблеми, змінюють свій соціальний статус, дають роботу іншим людям, чим знижують загальний рівень безробіття.

У кожного є свої проблеми і свої способи їх вирішення. Але спільними зусиллями людини та держави досягти своєї мети можна набагато швидше.

* * *

За інформацією Кіровоградського обласного центру зайнятості, в області чітко визначилися позитивні процеси на ринку праці. Зокрема, збільшилася кількість вакансій, а відтак порівняно з минулим роком до міськрайонних та районних центрів зайнятості надійшло більше вакансій.

Служба зайнятості значну увагу приділяє сприянню зайнятості молоді, що є одним із напрямків ініціатив Президента. У січні – серпні 2012 року до центрів зайнятості області звернулися 20,3 тис. осіб у віці до 35 років – це близько 50 відсотків тих, хто шукає роботу. За сприяння центрів зайнятості працевлаштовано на постійні робочі місця 8,7 тис. осіб, з них 0,6 тис. – шляхом надання дотації роботодавцям з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 0,2 тис. чол. – шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово. Професійним навчанням охоплено 2,8 тис. осіб. На громадські роботи направлено 3,7 тис. осіб у віці до 35 років. Загалом, охоплено активними програмами 75 відсотків молодих людей.

За рахунок коштів Державного бюджету на перше робоче місце працевлаштовано 59 випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття працевлаштовано 114 випускників навчальних закладів усіх рівнів.

В ініціативах Президента відображена проблема працевлаштування осіб передпенсійного віку, що є одним із пріоритетних напрямків у роботі обласної служби зайнятості. Так, на обліку в обласній службі зайнятості у цьому році перебувало майже 1,8 тис. осіб передпенсійного віку. З них близько 61 відсотка вже працевлаштовано на постійні та тимчасові робочі місця.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги