Петро ЧУБЧЕНКО: БУДЬ-ЯКИЙ КОНТРОЛЬ ЛИШЕ СПРИЯТИМЕ ЯКІСНІЙ РОБОТІ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ

У приміщеннях усіх дільничних комісій встановлено кабінки для голосування, скриньки для бюлетенів. Комісії забезпечені телефонним зв’язком, канцелярським та іншим приладдям, необхідним для повноцінної роботи. Щоправда, приміщення деяких комісій мало не до останнього дня не опалювалися належним чином. Та завдяки місцевій владі ці проблеми розв’язано. Вирішено й питання щодо забезпечення телефонним зв’язком комісій чотирьох виборчих дільниць у селищі Гірничому.

Готовністю до виборів наше місто великою мірою зобов’язане й керівникам підприємств та установ, де розташовано приміщення для голосування.

Сформовано кошторис на вибори, отримано кошти на поточні витрати та виплату заробітної плати, виділено гроші на забезпечення зв’язком й автотранспортом дільничних виборчих комісій.

– А чи готові члени дільничних комісій виконати покладені на них завдання? Немає проблем із штатами цих органів?

– З кількісним складом ДВК усе в порядку. Були, правда, заміни. Довірені особи кандидатів вчасно запропонували інші кандидатури для роботи в ДВК. До якості роботи цих комісій зауважень поки що не було. Зазначу, що, відповідно до закону, після першого туру виборів президента України всі нині діючі дільничні та окружна виборчі комісії втрачають свої повноваження. Знову відбуватиметься формування складу всіх виборчих комісій, до яких увійдуть представники лише двох кандидатів на посаду президента. Тож завдання нинішніх членів ОВК та всіх ДВК – забезпечити належне голосування у першому турі виборів. Сподіваюся, у день голосування обійдеться без надзвичайних ситуацій. Такої впевненості нам додає постійний контроль з боку міжнародних спостерігачів, представників кандидатів. А міжнародні спостерігачі характеризують нашу роботу лише з кращого боку. До нас уже приїздили представники з Франції, Австрії, Киргизії та ряду інших країн.

Я виходжу з того, що будь-який контроль лише сприятиме якісній роботі виборчих комісій. За законом, ми реєструємо від кожного кандидата офіційних спостерігачів. Лише по нашому виборчому округу вже є 1500 таких спостерігачів на 124 дільницях.

– Зараз точаться суперечки щодо змін у виборчому законодавстві стосовно можливості голосування вдома, а також щодо якості списків виборців…

– Я вважаю, що тут більше передвиборчого піару, ніж проблеми. Заяву про неможливість голосування на виборчій дільниці за станом здоров’я людина вправі подати за 12 годин до дня голосування, тобто до 20-ї години суботи. На підставі цих заяв робиться витяг з основного списку виборців, куди включається кількість виборців, які за станом здоров’я мають право голосувати вдома, він затверджується на засіданні ДВК. Члени комісії, які визначені для проведення голосування вдома, отримують чітко визначену кількість бюлетенів – ні більше, ні менше, опломбовану скриньку та їдуть за адресами. Члени комісії – від різних кандидатів, тому вони чітко контролюють один одного. Їх супроводжують спостерігачі. Перед виходом з дільниці у скриньку для голосування вкидається контрольний лист за підписами усіх членів комісії, завірений печаткою, де зазначається кількість отриманих бюлетенів, прізвища членів ДВК, які забезпечують голосування вдома, та час їхнього виїзду. По завершенні голосування заклеюється проріз для вкидання бюлетенів, і скринька встановлюється на видному місці на виборчій дільниці. Голосування вдома має бути завершене за годину до закінчення загального голосування. Тож можливість масового вкидання бюлетенів неможлива. А якщо при розкритті скриньки виявиться, що там більше бюлетенів, ніж було отримано, ці голоси не врахуються при загальному підрахунку голосів.

Якщо виборець виявив у запрошенні помилку в своїх прізвищі, імені та по батькові або інші неточності, то закон дозволяє виправити їх у день голосування. І не забудьте взяти паспорт.

Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)

Читайте також