Ремонт новенської котельні, земля – учасникам АТО та матеріальна допомога – виборцям

Ряд важливих для громади рішень прийняли депутати міської ради Кропивницького 11 липня на третьому засіданні дев’ятої сесії. Більшість із них стосувалася житлово-комунального господарства, соціальної сфери та виділення земельних ділянок.
Ще один крок до створення центру соціальних послуг
Як уже повідомляла «ВГ», у Кропивницькому, у приміщенні колишнього кібернетико-технічного коледжу, влада планує відкрити центр надання соціальних послуг. Тут запроваджуватимуться передові методи обслуговування населення, жителям міста надаватиметься весь спектр соціальних та адміністративних послуг. Нагадаємо, що створення таких центрів – це урядова програма, половина вартості проекту фінансуватиметься з державного бюджету. Для того, щоб його реалізація розпочалася, депутати на цьому засіданні зробили один із важливих кроків – дали управлінню освіти міської ради дозвіл на розробку технічної документації землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки по вулиці Архітектора Паученка, 41/26, де знаходиться приміщення майбутнього центру. На включенні до порядку денного цього питання наполягав секретар міської ради Андрій Табалов, і депутати його підтримали.
Прийнято і ряд інших земельних рішень, у тому числі – щодо надаання земельних ділянок учасникам АТО. Крім того, виділено кошти на адресну матеріальну допомогу мешканцям на лікування – її отримають 115 кропивничан на загальну суму понад півмільйона гривень.
Кошти
на капітальний
ремонт
новенської котельні
Депутати внесли зміни до програми утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства, відповідно до якої КП «Теплоенергетик» виділено 6,6 мільйона гривень на ремонт котельні, що обслуговує селище Нове. Міська влада вирішила реконструювати тепломережі та нову котельню селища, щоб підключити до неї у майбутньому помешкання всіх новенців. Однак, враховуючи те, що виникли проблеми із розробкою проектно-кошторисної документації, паралельно було вирішено капітально відремонтувати і стару котельню. Завдяки рішенню депутатів роботи будуть виконані вчасно, а у квартирах новенців буде взимку тепло.
Питання
громадськості
Кілька важливих проблем порушили перед депутатами представники громадськості. Зокрема, голова обласної профспілки працівників охорони здоров’я Лариса Козлова повідомила, що з квітня зарплату медики отримують не в повному обсязі. Пов’язано це з тим, що розмір державної субвенції, передбачений на фінансування галузі, не задовольняє її потреб. За словами Лариси Козлової, до кінця року для виплати зарплат медикам не вистачає 54 мільйони гривень.
Міський голова Андрій Райкович зазначив, що влада із розумінням ставиться до проблем медиків, але їхня заробітна плата, відповідно до законодавства, фінансується саме за рахунок субвенції із державного бюджету
– Медичну субвенцію для міста в цьому році затверджено у розмірі 200 мільйонів гривень, – наголосив Андрій Райкович. – Коли коригуватимемо бюджет, ми, звичайно, запропонуємо депутатам розглянути це питання. Але в міському бюджеті таких резервів немає.
Ще одне питання, які порушили представники громадськості, – це скасування заборони на встановлення автономного опалення у помешканнях кропивничан. Хоча сформульоване воно дещо некоректно, адже в Кропивницькому такої заборони не існує – є обмеження, які обумовлені законодавчими вимогами. Це, зокрема, й пояснив заступник міського голови Олександр Мосін:
– Низка нормативних актів забороняє відключати від централізованого постачання окремі квартири, однак ми, проаналізувавши ситуацію, яка склалася в галузі теплозабезпечення міста, пішли назустріч людям. Відповідна міжвідомча комісія надає дозволи на встановлення приладів індивідуального опалення у тих випадках, коли на стояку на централізованому опаленні залишилися один-два споживачі. Крім того, у нашому місті 240 квартир, на централізованому опаленні – по одній-дві на будинок. Близько ста квартир таких обслуговує КП «Теплоенергетик». Головне управління житлово-комунального господарства готує зараз пропозиції щодо відшкодування мешканцям з міського бюджету 50 відсотків вартості встановлення індивідуального опалення. За попередніми даними, це обійдеться міській казні в мільйон 250 тисяч гривень. Це дозволить зменшити тарифи на опалення та збалансувати систему теплопостачання. Щодо квартир, які обслуговує ДП «Кіровоградтепло», що орендує комунальне майно, то це питання слід вивчати спільно з депутатами та інвесторами.
Обмежать рух вантажівок містом
На сесійному засіданні розглянуто кілька депутатських запитів. Зокрема, було прийнято рішення про обмеження руху вантажівок містом. Відповідний депутатський запит від групи депутатів озвучила Анна Ніжнікова. Заборона поширюватиметься на великогабаритний транспорт, що важить понад 24 тонни. Коли на вулиці буде спекотно (вище 28о С), з 10-ї до 22-ї таким машинам в’їзд у місто буде заборонено. Обмеження не стосуватимуться тих машин, що працюватимуть під час надзвичайних ситуацій чи стихійних явищ.
А ось депутатський запит Віталія Пінчука стосовно фінансової підтримки міської організації Товариства Червоного Хреста для реалізації патронажної програми «Турбота» депутати не підтримали. Мотивували вони це тим, що Червоний Хрест – міжнародна організація, яка завжди фінансувалася за рахунок Міністерства охорони здоров’я. Однак Андрій Райкович повідомив, що влада обов’язково вивчить це питання, з’ясує, чому припинилося фінансування програми і який можна знайти вихід із ситуації на місцевому рівні.
Олена ВЕЛИКА

Читайте також