»СИЛЬНА УКРАЇНА» ПРОВЕЛА В КІРОВОГРАДІ ФОРУМ ПО БОРОТЬБІ З НАРКОМАНІЄЮ

Нагадаємо, що віце- прем’єр-міністр, голова партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко особливу увагу проблемі наркоманії приділяє досить давно. Уже протягом восьми років він підтримує полтавський реабілі- таційний центр "Вибір є", є головою Наглядової ради Всеукраїнського батьківського комітету боротьби з наркотиками, за сприяння якого був побудований центр. А торік у грудні очолювана Сергієм Тігіпком партія "Сильна Україна" підписала меморандум про співпрацю з громадськими організаціями антинаркотичного спрямування.

Сергій Тігіпко не раз висловлював свій погляд на проблему боротьби з поширенням наркозалежності: "Це незручна тема для влади, тому що демонструє її бездіяльність як в молодіжній та соціальній політиці, так і в системі охорони здоров’я. Ми бачимо її неспроможність протистояти корупції в правоохоронних органах. Зростання наркоманії свідчить про неефективність державної молодіжної політики. Державі необхідно йти шляхом реабілітації наркозалежних людей, а не їх ізоляції. У багатьох розвинених країнах так роблять уже давно. Такий підхід врятує тисячі життів, збереже сім’ї, дітям залишить батьків, а батькам поверне дітей". Лідер "Сильної України" вважає, що до наркоманії потрібно ставитися як до проблеми національної безпеки, а покарання за "кришування" наркоторгівлі має відповідати суспільній небезпеці цього явища: "Серйозну відповідальність повинні також нести керівники корупціонерів. Тільки так можна зупинити експансію наркоторгівців в Україні"…

До участі у Першому національному форумі по боротьбі з наркоманією, що проходив у Кіровограді, було запрошено представників наркологічних диспансерів та клінік Кіровограда, Києва, Одеси, Полтави, а також близько 15 всеукраїнських громадських організацій й благодійних фондів та правоохоронні органи (щоправда, останні чомусь захід проігнорували). І те, що зал обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бойченка був переповнений, свідчить про актуальних порушених під час форуму тем.

На початку заходу присутнім презентували статистичні дані щодо ситуації з наркозалежності в Україні. Цифри, якщо чесно, вражають. Як повідомила заступник голови КОБ політичної партії "Сильна Україна" Ірина Кривенко, кількість наркозалежних в Україні офіційно складає біля 180 тисяч, майже три чверті з них – молодь віком до 25 років. Проте, фахівці кажуть, що тільки один із десяти наркозалежних перебуває на обліку, тому реальну цифру можна сміливо помножити на десять. А тим часом, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, якщо частка наркозалежних перевищує 6,7 відсотка від усього населення країни, то можна говорити про незворотну генетичну деградацію нації…

Учасники форуму висловлювали свої думки з приводу шляхів розв’язання проблеми, ролі держави в цьому, ділилися досвідом. Особливу тривогу присутні – керівники та лікарі наркодиспансерів різних областей, реабілітаційних центрів, наркотичних клінік – висловлювали з приводу використання замісної терапії. На думку більшості тих, хто брав слово, держава таким чином виконує функції наркодилера. До речі, за словами фахівців, метадон завдає організмові не меншої шкоди, ніж, наприклад, героїн. Йшлося й про роль батьків, чиї діти знаходяться у стані наркозалежності. Як зауважила президент ОО "Нарконон-Київ" Марина Грибанова, на жаль, більшість батьків "ховають голову у пісок", не хочуть навіть думати, що це може трапитися з їхніми дітьми, замість того, аби брати активну участь у порятунку молодого покоління.

Під час форуму було підписано Меморандум про взаємодію та співпрацю між Кіровоградською обласною організацією політичної партії "Сильна Україна" та громадськими організаціями "Благодійний фонд "Аврора", ВМГО "Покоління сильних", КОМГО "ЛЖВ", КОМГО "Нова хвиля", ГО "Відкрите серце", КОМГО "Відкриті двері", КОМГО "Іннополіс".

У рамках документу, зокрема, планується видати методичний посібник зі статистичними даними про наркоманію на Кіровоградщині та розповсюдити його у закладах освіти регіону. Також передбачається проведення психологічних тренінгів для батьків наркозалежних та науково-практичної конференції з залучення профільних спеціалістів, громадських організацій, лікарів тощо з метою обміну досвідом та пошуку спільних шляхів боротьби з проблемою наркоманії.

Читайте також