Презентація передпроектних пропозицій реконструкції Набережної Інгулу в Кропивницькому відбулася на засіданні робочої групи під головуванням заступника міського голови Олександра Грабенка 23 травня. Свої пропозиції представили молоді архітектори з Дніпра та кропивницький архітектор Володимир Рак.
Передпроектні документи визначали основні технологічні та будівельні рішення реконструкції Набережної від вулиці Київської до вулиці Михайлівської, а також першочергові завдання в ході підготовки проекту.
– Ми проводимо передостаннє засідання робочої групи перед затвердженням остаточного плану реконструкції Набережної, – зазначив заступник міського голови. – Всі пропозиції буде враховано. Можливо, доведеться об’єднати кілька запропонованих проектів, але з урахуванням вже існуючих об’єктів, прокладених на Набережній інженерних комунікації, їх потужностей тощо.
Архітектор з Дніпра Вікторія Рябоконь представила свій проект, який передбачає зонування територій Набережної від вулиці Михайлівської до Вокзальної. Запропоновано облаштувати кілька зон – «Еко», «Артпростір», спортивна, пляжна тощо.
Цю ідею підтримав Володимир Рак, доповнивши своїми пропозиціями. Зокрема, від вулиці Київської до Вокзальної, на його думку, варто облаштувати сад, який за площею сягатиме більше трьох гектарів, на Козачому острові – створити урбанізований дитячий парк, а на протилежному березі Інгулу на чотирьох гектарах – облаштувати музей під відкритим небом.
Володимир Рак запропонував розпочати проектні роботи зі спортивного парку, який вже існує, але його планують урізноманітнити додатковими спортивними майданчиками і зробити доступнішим для громади міста. А на протилежному боці, біля вулиці Острівської, передбачено облаштування фестивальної зони з об’єктами молодіжного значення. Через всю зону проходитимуть пішохідні та велодоріжки.
– Зараз же головне завдання – провести геолого-геодезичні розвідки та технічне обстеження Набережної, – підсумував свої пропозиції Володимир Рак.
Окрім пропозицій архітекторів, на засіданні робочої групи відбулося представлення винаходу молодого ІТ-спеціаліста Руслана Коптєва – пристрою з очистки річок від сміття.
Олександр Грабенко схвально оцінив ідеї ініціативної молоді та відзначив, що більшість із них збігається з його власними баченням майбутньої Набережної. Він запропонував архітекторам об’єднати зусилля і разом продовжувати роботу над проектом з реконструкції.
У підсумку робоча група взяла за основу запропоноване техніко-економічне обгрунтування, а остаточне рішення буде ухвалене на засіданні робочої групи наступного тижня.