Близько 50 мільйонів гривень використають на створення у Кропивницькому сучасного центру надання соціальних та адміністративних послуг мешканцям міста у форматі «прозорий офіс». Як повідомив на прес-конференції заступник міського голови Олександр Грабенко, ремонтно-будівельні роботи можуть розпочатися вже через два тижні після тендерних процедур.
– Я бачив «прозорі офіси» в Дніпрі, Харкові, інших містах і можу з упевненістю сказати, що наш центр буде одним з найкращих в Україні, – підкреслив Олександр Грабенко.
За словами посадовця, вдалося залучити для співфінaнсувaння проекту кошти Міністерства соціaльної політики: у 2018 році – 18 мільйонів гривень, у 2019 році – 5,5 мільйона гривень. Приміщення колишнього кібернетико-технічного коледжу, де розміститься центр, буде кaпітaльно відремонтовано – зaмінять покрівлю, комунікації, реконструюють фaсaд, встaновлять два пaнорaмних ліфти тa блaгоустроять прилеглу територію.
“Прозорий офіс” буде доступним і для людей з інвaлідністю. Нa першому поверсі розмістяться упрaвління соціaльного зaхисту, Пенсійного фонду тa інші служби, що нaдaють послуги соціaльного хaрaктеру. Тaкож тут облаштують дві великі зaли очікувaння, сaнітaрні кімнaти, медичний пункт тa дитячу кімнaту.
У дизайні приміщення першого поверху обрано концепцію кольорових зон та ліній. Кожна лінія спрямовує до певного блоку послуг. Наприклад, прямуючи по зеленій, відвідувач потрапить до зони органу соціального захисту.
Регулюватиметься черга з допомогою електронної системи. Кожне робоче місце планується обладнати сучасною технікою та зручними меблями. У великих комфортних холах можна буде організовувати соціально-культурні, інформаційні кампанії – виставки, вернісажі.
Із запровадженням такого проекту, переконаний Олександр Грабенко, місто отримає нову модель надання послуг – без черг, з інформаційними системами та технологіями, без паперової роботи.
Земля для атовців
Міська програма соціального захисту учасників АТО вважається однією з найкращих в Україні, підкреслив на прес-конференції Олександр Грабенко. Загалом, на реалізацію програмних заходів передбачено 12,4 мільйона гривень. Одним із напрямків цієї програми є забезпечення земельними ділянками колишніх військовослужбовців, які брали участь у військових діях на сході країни.
– Починаючи з 2016 року, до міської ради надійшло понад три тисячі звернень атовців на виділення їм земельних ділянок, – зазначив посадовець. – Майже половину з цих заяв задоволено. Зараз у черзі перебувають 1780 осіб. З ними активно працюють управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища. На жаль, наявні земельні ресурси у нас майже вичерпані. Але оновити їх перелік можна буде після внесення змін у план зонування міста, які розглянуть депутати міської ради на найближчому сесійному засіданні.
За словами Олександра Грабенка, нині діючий план зонування розроблений та прийнятий у 2013 році. Вносити зміни до цього документа дозволяється раз на п’ять років. Тобто зараз і настав той час, коли можна його переглянути.
Заступник міського голови запевнив, що всі рішення стосовно виділення земельних ділянок приймаються виважено та максимально прозоро. У відкритому доступі на сайті міськради – інформація щодо виданих паспортів прив’язки на встановлення тимчасових споруд. Крім того, в бюджеті передбачено мільйон гривень на удосконалення містобудівного кадастру. Зокрема, до кінця нинішнього року буде створено окремий геопортал, на якому можна буде побачити, де встановлено рекламні засоби, малі архітектурні форми. Також він закликав журналістів, представників громадськості повідомляти виконавчі органи міської ради про порушення прав учасників АТО, виявлені зловживання або неприпустиму байдужість посадовців до наших захисників.
«Арку» реконструюють до кінця року
Завершити реалізацію проекту з реконструкції проїжджої частини вулиць Ельворті та Миколи Левитського міська влада планує до кінця нинішнього року, повідомив Олександр Грабенко.
Посадовець зазначив, що міський голова Андрій Райкович місяць тому зустрічався із керівництвом “Укрзалізниці” й обговорив терміни виконання робіт, на які може припинитися рух залізничного транспорту, інші питання.
За словами Грабенка, максимальний термін, на який зможуть припинити рух залізничного транспорту, – 14 – 20 днів.
– Через два – три тижні ми отримаємо позитивний висновок державної експертизи щодо цього проекту і почнемо підготовчі роботи. Цей проект обов’язково буде розпочатий в цьому році, маю надію, що і реалізований до кінця нинішнього року,– зазначив заступник міського голови.
Через «арку» можна буде проїжджати до того часу, поки не розпочнуться основні будівельні роботи. Зараз управління розвитку транспорту та зв’язку розробляє схему руху транспортних засобів на час реконструкції об’єкта.