РЕФОРМУВАННЯ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ РОЗПОЧНЕТЬСЯ З КІРОВОГРАДЩИНИ

– Я ніколи нічого не гадаю. Якщо хтось щось хотів мені сказати, я готовий його почути. Але якщо у такому вигляді хотіли сказати, вони будуть відповідати. Сьогодні правоохоронні органи працюють, шукають тих, хто це готував.

На початку свого візиту до Кіровограда Віктор Янукович взяв участь у відкритті міжнародного пасажирського терміналу аеропорту "Кіровоград". Разом із головою Кіровоградської облдерж- адміністрації Сергієм Ларіним та генеральним директором ЗАТ “Міжнародна акціонерна авіаційна компанія ”УРГА" Леонідом Шмаєвичем він перерізав символічну стрічку перед входом до новозбудованого комплексу.

Новий термінал був побудований за півтора місяця. Інвестиційний проект його спорудження реалізувало ЗАТ “МААК ”УРГА". У терміналі є зал очікування, зона митного контролю та контролю за авіаційною безпекою, прикордонного контролю, хол, кімнати для відповідних служб.

Також Віктор Янукович узяв участь у відкритті нового радіологічного корпусу онкологічного диспансеру. Нагадаємо, що на сьогодні Кіровоградська область – одна із найбільш неблагополучних у плані захворюваності на онконедуги. Відкриття нового корпусу – це не просто додаткові лікувальні площі, а й нові відділення — радіоізотопної діагностики і лікування, лабораторної діагностики, мамології, госпіс для тяжкохворих. Варто також зауважити, що корпус будувався п’ятнадцять років.

Віктор Янукович передав головному лікарю обласного онкологічного диспансеру Костянтину Яриничу сертифікат на сучасну анестезіологічну робочу станцію “Leon”, а потім оглянув кілька поверхів радіологічного корпусу.

Під час зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни – інвалідами І групи, яка проходила на території ЗАТ НВП "Радій", Віктор Янукович та Сергій Ларін вручили фронтовикам ключі від 15 новеньких "Славут", а після цього глава держави провів в актовій залі ЗАТ "НВО "Радій" розширене засідання робочої групи Комітету з економічних реформ з питань реформування сфери охорони здоров’я.

У рамках роботи цієї групи було представлено для обговорення національний проект "Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства", що передбачає протягом 2010 – 2013 років створення 27 регіональних перинатальних центрів.

– Питання будівництва перинатальних центрів ми будемо вирішувати одним з перших, – зазначив Віктор Янукович.

Він підкреслив, що охорона материнства та дитинства є вагомою складовою реформування національної медицини.

– Кіровоградщина буде першою у цьому пілотному проекті. Ми домовилися, що вже в 2011 році в Україні буде побудовано перший такий центр, – сказав Віктор Янукович. – Ми свідомо зробили цей крок саме на Кіровоградщині, бо це – один із регіонів, який сьогодні треба модернізувати і де вкрай необхідно організовувати медичні заклади.

У цілому, зазначив глава держави, реалізація пілотних проектів у рамках відпрацювання різних складових медичної реформи розпочнеться у трьох областях – Кіровоградській, Дніпропетровській та Донецькій.

Детальніше на реформах медичної галузі та втіленні в життя Національного проекту розвитку мережі перинатальних центрів зупинилась виконавчий секретар Комітету з економічних реформ Ірина Акімова. Вона, зокрема, зазначила, що в пілотних проектах будуть відпрацьовані такі складові: практика закупі- вель медпослуг замість кошторисного фінансування; нова структура медичних закладів для збільшення видів медичної допомоги; нова система управління медичними закладами, які набудуть фінансової самостійності.

Йшлося про створення госпітальних округів, які формуватимуться навколо міст обласного значення і до яких входитимуть багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування з консультативною поліклінікою (для хворих з гострими станами), лікарні для відновлюючого лікування, хоспіси, лікарні планового лікування хронічних хворих, заклади медико-соціальної допомоги та центри первинної медико-санітарної допомоги. При реорганізації мережі медичних закладів акцент робитиметься на розбудові мережі амбулаторій загальної практики (сімейної медицини), наближення цих амбулаторій до місця проживання громадян. Таким чином, вдасться об’єднати кошти на надання первинної медико-санітарної допомоги на рівні району або міста, вторинної (спеціалізованої) і швидкої медичної допомоги на обласному рівні, третинної (високоспеціалізованої високотехнологічної) допомоги – на обласному та державному рівнях. Фінансування галузі буде перерозподілено на користь первинної медичної допомоги й профілактичної медицини. А перехід від кошторисного фінансування кому- нальних та державних лікувальних установ до закупівлі медичної послуги сприятиме належній оплаті праці лікаря та інших медпрацівників з урахуванням кількості й якості наданих послуг.

У своєму заключному слові глава держави назвав три ключових завдання реформування галузі охорони здоров’я. По-перше, доступні медичні послуги, тобто наближення бюджетного фінансування до хворого, орієнтація на пацієнта усієї мережі закладів. По-друге, якісні медичні послуги, тобто кваліфікований лікар, сучасне обладнання, гарантія якості обслуговування і захист прав пацієнтів. По-третє, профілактика і стимули здорового способу життя, здорових умов навчання і праці.

Президент зазначив, що найближчим часом він внесе на розгляд парламенту як першочерговий проект Закону України "Про Основи законодавства України про охорону здоров’я". Цей законопроект, за словами Віктора Януковича, стане базовим для впровадження реформи.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також