МЕТОД З ДУШКОМ

Історія ця давня. Розпочалась вона через те, що родині Сікорських здалося, нібито їхнє право на квадратні метри загального подвір’я підступно порушується сусідами. Самочинно визначивши тери- торію, яка начебто повинна належати їхній родині, вони почали поступово її захаращувати. Спочатку склали тут речі, потрібні у господарстві: човен, автомобільний причіп, вулики… Та ці предмети уже давно поховані під купою мотлоху й побутових відходів, які стали прихистком для гризунів.

Що пережили цього літа сім інших родин, які мешкають у будинках №№ 82 та 84 по вулиці Леніна, не уявити пересічному кіровоградцю, який має добропорядних сусідів, облаштоване помешкання та благоустроєне подвір’я. Внаслідок хімічних процесів, які активізувалися у смітті під дією спеки, на подвір’ї утворився такий сморід, що терпіти було несила. І полетіли скарги в усі можливі інстанції.

І от наприкінці минулого тижня на цьому подвір’ї відбулось засідання адміністративної комісії виконкому Ленінської районної у місті Кіровограді ради. В її роботі взяли участь начальник спеціалізованої інспекції міськради Віктор Іванов, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко, представники правоохоронних органів, громадськості тощо. Члени адмінкомісії під головуванням Руслана Фросиняка були вражені побаченим. Тому одноголосно проголосували за те, щоб оштрафувати родину Сікорських на максимальну суму стягнення, передбаченого адміністративним кодексом, – на 1360 гривень.

Звичайно, цей штраф суттєво вдарить по бюджету пенсіонерів Сікорських. Але правила для всіх одні, й дотримуватись їх повинен кожен кіровоградець.

А от у керівників міських служб Віктора Іванова та Сергія Коваленка тепер інший головний біль – як прибрати та вивезти гори сміття, що заполонили цю прибудинкову територію.

– Відповідно до державного класифікатора надзвичайних ситуацій, дана ситуація однозначно підлягає такому визначенню, – зазначив Сергій Миколайович. – Але як діяти, як усе це вивезти, які сили залучати, я однозначно сказати не можу. Тут треба задіяти кілька КамАЗів. А скільки робітників? Хто погодиться порпатись у цьому смітнику, адже підхопити можна казна-що? Потрібно також проводити повну дезінфекцію та дератизацію території.

Начальник спецінспекції Віктор Іванов, попередньо підрахувавши майбутні витрати, зазначив, що всі ці роботи обійдуться міській казні приблизно в 200 тисяч гривень.

Сподіватимемось, що ці питання найближчим часом буде вирішено, а старики Сікорські, навчені гірким досвідом, не зноситимуть на подвір’я мотлох з навколишніх смітників. Якщо це подружжя дійсно переслідує мету вберегти прибудинкову територію від загарбників, то для цього йому слід вдатися до інших, законних методів.

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також