Є шанс мрії перетворити на реальність
Відповідаючи на запитання журналістів, вона із задоволенням зазначила, що під час зустрічей із виборцями відчула зацікавленість і прихильність до Партії регіонів, її передвиборчої програми та соціальних ініціатив. Хоча були й непрості питання, гострі, часом навіть колючі, але це нормально. Питання стосувалися і суттєвого поліпшення життя людей, і налагодження взаємовигідних стосунків із зарубіжними країнами, де б вони не були розташовані: на сході чи на заході.
Така відверта розмова з людьми, за словами пані Богатирьової, дуже потрібна, тому після спілкування з кіровоградцями вона переконалася, що у нашому місті позитивно ставляться до Партії регіонів.
За даними соціологічних досліджень, на сьогодні саме ця партія лідирує у виборчих перегонах, отож, як зазначила Раїса Василівна, є можливість у новому парламенті утворити таку ж коаліцію, яка існувала і у Верховній Раді V скликання, а саме – із фракціями Комуністичної та Соціалістичної партій. Пані Раїса впевнена, що новостворена коаліція знову запропонує на посаду Прем’єр-міністра кандидатуру Віктора Януковича, а він сформує професійний склад Кабінету Міністрів: адже для виконання тих завдань, які взяла на себе Партія регіонів, в уряді мають працювати професіонали високого рівня. А між парламентом і урядом обов’язково повинні бути тісна взаємодія і порозуміння. Тільки тоді буде справді ефективна робота, настане те покращання життя, якого давно чекають люди.
Соціальним реформам – зелене світло
Журналісти поцікавилися у Раїси Богатирьової, як представника однієї з найпотужніших в Україні партій, чи є потреба у проведенні після парламентських виборів і нових виборів до місцевих рад. Народний депутат зазначила, що все необхідно робити відповідно до чинного законодавства. На сьогодні, за її словами, підстав для таких виборів немає, хоча це питання постійно піднімається.
Потреба у дострокових виборах може з’явитися після проведення політичної реформи: там якраз ідеться про децентралізацію влади та вдосконалення механізму формування органів місцевого самоврядування.
А можливо, вибори відбудуться і в передбачений законом термін, адже до того часу треба підготувати законодавчу базу для внесення змін до Конституції України.
Як зазначила пані Богатирьова, незважаючи на те, що опоненти Партії регіонів намагаються нещадно критикувати запропоновані партією соціальні ініціативи, результати соціальної політики, яку здійснювали уряди, очолювані Віктором Януковичем, доводять протилежне. У 2003 році Кабінет Міністрів під його керівництвом підтримав, а депутати Верховної Ради прийняли проект, а згодом і закон про запровадження нової пенсійної системи. А коли Віктор Янукович очолив уряд у 2006 році, він зумів, виконуючи цей закон, відновити справедливість у нарахуванні пенсій громадянам України.
Партія регіонів на чолі зі своїм лідером планує й надалі рухатись у цьому напрямку, працювати над тим, аби створювались і недержавні пенсійні структури, страхові пенсійні фонди, тобто зробити все можливе, щоб кожна людина мала власний накопичувальний пенсійний рахунок. Але, безумовно, в один день ці питання не вирішиш. Світова практика показує, що у найкоротший термін змінити систему нарахування пенсій неможливо. На все потрібен час, особливо це стосується законодавчої бази, адже вона має бути якомога виваженішою. А провести ефективну пенсійну реформу – абсолютно під силу уряду під керівництвом
Партія регіонів – за баланс між розвитком економіки і соціальними витратами
Раїса Богатирьова наголосила також, що передвиборча програма Партії регіонів є стратегією розвитку нашої держави, тому партія намагатиметься дуже швидко зробити все, щоб Україна за рахунок економічного зростання стала важливим геополітичним гравцем. Оскільки це можливо лише при підтримці вітчизняного виробництва і лобіюванні інтересів українського бізнесу на зовнішніх ринках (а як підкреслила пані Раїса, держава мусить займатися таким лобізмом), то це і дасть змогу українській економіці вийти на новий рівень розвитку.
Партія регіонів, за словами Раїси Богатирьової, намагається збалансувати економічні здобутки та соціальні витрати, а тому ліберальна політика ПР буде соціально орієнтованою. Саме цим аспектом своєї програми Партія регіонів намагатиметься переконати тих виборців, які ще досі остаточно не визначилися. Як зазначила пані Раїса, інтегральним показником розвитку будь-якої економічної системи є показник валового внутрішнього продукту. А він в Україні виріс на вісім відсотків і продовжує динамічно рости. Це, у свою чергу, свідчить про стабільність динамічних процесів і про те, що дохідна частина бюджету зростатиме й протягом 2008 року. Отже, коли Партія регіонів проголосила свої соціальні ініціативи, то можливість їх виконання була прорахована наявністю економічних ресурсів.
У проекті Державного бюджету на 2008 рік дохідну частину заплановано у розмірі 250 мільярдів гривень, видаткову – у сумі 269 мільярдів. Дефіцит бюджету складатиме 2,3 відсотка, отож, крім усього іншого, уряд Януковича дотримав свого слова і в цьому: адже дефіцит не перевищить трьох відсотків.
"Кодекс честі" та відкриті партійні списки
Раїса Богатирьова переконана, що всі політичні партії і блоки, які беруть участь у виборах-2007, мають прагнути чесних виборів, аби не було підстав оспорювати результати, оголошені Центральною виборчою комісією після 30 вересня. Партія регіонів запропонувала підписати “кодекс честі”, щоб учасники перегонів несли хоча б моральну відповідальність за хід виборів, але, на жаль, опоненти відмовилися підписати цей документ.
Журналісти цікавилися враженнями Раїси Богатирьової від зустрічей із виборцями на заході України. Гостя зазначила, що остання така зустріч відбулася в Луцьку, приймали її там дуже тепло, хоча не всі, хто прийшов на зустріч, належали до прихильників Партії регіонів. Розмови були непростими і затягувались набагато довше від передбаченого часу. Приємно вразило Раїсу Богатирьову, що серед тих, хто прийшов, хто цікавився програмою Партії регіонів, багато молоді і людей з вищою та середньою спеціальною освітою. Вони якраз ставили дуже багато запитань. Звісно, вражаючих результатів на Заході Партія регіонів чекати не може, але в тому, що вони будуть вищими, ніж під час виборів 2006 року, регіонали переконані.
На думку голови парламентської фракції ПР, система виборів із закритими партійними списками є не зовсім демократичною. Адже вони фактично формуються за особистісним принципом, коли партія приваблює виборця за рахунок тільки свого лідера. Партія регіонів, наголосила Раїса Богатирьова, два роки тому пропонувала проект закону виборів до парламенту, в якому була передбачена норма про відкритість списків, щоб людина віддавала свій голос не лише за партію, а й за конкретного її представника. Таким чином кандидати зі списку після виборів займають місця згідно з кількістю набраних голосів. І саме такий рейтинг був би найправдивішою оцінкою популярності того чи іншого політика. Тому і в самій партії була б конкуренція, яка стимулювала б депутатів працювати якісніше, аби наступного разу люди голосували саме за нього.
На жаль, цей проект не був підтриманий опонентами Партії регіонів.
На користь Україні
Після зустрічей з кіровоградськими виборцями Раїса Богатирьова зізналася, що в нашому регіоні люди толерантніші, спокійніші, не такі гарячі в оцінках. Пані Богатирьова зауважила, що місцева команда політиків має бути дуже професійною, щоб створити ефективну і, головне, реальну програму розвитку території, яка б обов’язково враховувала специфіку регіону.
Раїса Богатирьова – автор ідеї “золотого трикутника”: Росія – США –Україна. Цей трикутник, на її переконання, має бути рівностороннім, адже у ньому всі кути гострі, та всі вони однакові.
Тому треба взаємовигідно співпрацювати з одними й іншими партнерами – на користь Україні.
Раїса Богатирьова закликає всіх прийти тридцятого вересня на виборчі дільниці і проголосувати за ту партію, яку кожен підтримує. Адже не можна залишатись байдужим до своєї долі та долі нашої держави.
Оксана ПОСТОЛАТІЙ