Наприкінці минулого тижня міський голова Андрій Райкович зустрівся з головами квартальних комітетів Кіровограда. Метою проведення заходу стало визначення основних питань, які турбують мешканців приватного сектору. Це, як з’ясувалося, в основному проблеми у житлово-комунальному господарстві.
Андрій Райкович розповів, що цього року на галузь ЖКГ в бюджеті міста передбачено понад 62 мільйони гривень. Більше половини цієї суми (а це на 25 відсотків більше, ніж у минулому році) піде на забезпечення належного санітарного стану міста, озеленення, забезпечення утримання та відновлення вуличного освітлення.
– Пріоритетним напрямком лишається утримання в належному стані доріг міста, проведення ремонту дорожнього полотна і тротуарів, – підкреслив міський голова. – На ці потреби в міському бюджеті передбачено понад 31 мільйон гривень. З них на капремонт доріг обласного центру заплановано майже 13 мільйонів гривень, на поточний – 18,5 мільйона.
Багато говорили присутні про засміченість вулиць приватного сектору. Обабіч доріг, у лісосмугах та рівчаках – безліч стихійних сміттєзвалищ. Прибрати ці смітники – то лише наполовину вирішити проблему. Потрібно належним чином організувати вивезення сміття з домогосподарств, щоб мешканці точно знали, коли приїздитиме сміттєвоз. А ціна за такі послуги була не надто високою.
Начальник головного управління житлово-комунального господарства міськради Олександр Хачатурян нагадав, що 28 березня стартував місячник з благоустрою міста. Триватиме генеральне прибирання аж до кінця квітня. Тож потрібно мобілізувати громадський актив, всіх власників домогосподарств для наведення ладу.
– Ми поділили наше місто на сектори, аби закріпити за кожним із них відповідального керівника комунального чи приватного підприємства, – наголосив Олександр Хачатурян. – Виділимо транспорт, яким можна буде безкоштовно вивезти сміття. Проте заявки треба подавати хоча б за два – три дні до того, як відбудеться генеральне прибирання на тій чи іншій вулиці, аби ми розробили графік, за яким працюватимуть сміттєвози.
Чимало запитань у жителів віддалених мікрорайонів накопичилося до начальника управління розвитку транспорту та зв’язку міськради Олександра Вергуна. Люди скаржаться на недотримання графіків руху маршрутних таксі, особливо в темну пору доби. Тож начальник управління пообіцяв, що в кожній маршрутці обов’язково розмістять графік руху. І, як додав міський голова, обов’язково будуть доведені до ладу всі міські зупинки.
– Там, де немає навісів – встановити, – дав доручення очільник міста, – Ті, що є, облаштувати відповідним чином. Треба, щоб лавки були та щоб хоч один ліхтар світив.
Присутні порушували й питання відсутності у віддалених мікрорайонах магазинів, аптек. За ліками пенсіонерам потрібно їхати у центр міста. Стосовно магазинів, то Андрій Райкович зазначив, що проблему їх відсутності можна вирішити, застосувавши автолавки – коли у визначене місце приїздитиме такий собі “магазин на колесах” в певний час. З аптеками буде складніше, адже є ряд вимог щодо облаштування та утримання подібних об’єктів. Але й цю проблему можна вирішити завдяки соціально орієнтованому бізнесу.
Також було порушено питання облаштування громадської лазні, де можуть прийти помитись громадяни, які у своїх оселях не мають відповідних зручностей. Міський голова дав доручення підлеглим розробити варіанти розв’язання цієї проблеми.
За підсумками зустрічі з головами квартальних комітетів було прийнято рішення проводити такі заходи не рідше ніж раз на квартал.
– Голови квартальних комітетів, завбудинками – це люди, які добре знають проблеми мешканців того чи іншого мікрорайону в різних галузях міського господарства, – підкреслив міський голова. – Тож потрібно дослуховуватися до їхньої думки і відповідно реагувати.
Олександр БУЦ