Прослужить сто років

У Кіровограді активними темпами триває спорудження пішохідного містка через Інгул, який поєднає вулиці Пушкіна та Каховську в районі парку імені Пушкіна. До кінця цього року він буде введений у дію, обіцяє влада.

– Будівництво нового мосту через Інгул – це не тільки додаткові зручності для кіровоградців, – зазначив секретар міської ради Іван Марковський, який у суботу перевіряв, як виконуються роботи. – Це і благоустрій окремої території міста. У нашому місті з’явиться новий гарний, ошатний куточок – і це чудово. Зверніть увагу, у Кіровограді завжди є люди, які палець об палець не вдарили, а знаходять тисячу причин, чому те чи інше робити не варто – мовляв, невчасно, дорого. Так було, коли реконструювали площу перед міською радою, зводили пам’ятник Винниченку, робили проспект Комуністичний. Час проходить, надумане забувається, а краса залишається на довгі роки. Щодо звинувачень, які прозвучали на сторінках однієї з газет, що вартість мосту завищена і начебто мають місце "відкати" аж на 300 тисяч гривень, то скажу, що написати це могла лише людина, у якої геть немає почуття власної гідності. Кіровоградці добре знають, з чиїх рук вона годується, а також, хто є насправді власником тієї газети. Так що, тут немає чому дивуватися. Насправді проект будівництва мосту пройшов не тільки технічну, а й ретельну фінансову експертизу.

Детальну інформацію про спорудження мосту журналістам на прес-конференції у вівторок надали начальник управління капітального будівництва Віктор Ксеніч, начальник управління містобудування та архітектури – головний архітектор міста Вадим Мездрін і генеральний директор ПрАТ “Інститут ”Кіровоградагропроект" Петро Довченко. Зокрема, Віктор Ксеніч нагадав, що протягом кількох останніх років мешканці неодноразово звертались до міської влади з проханням відновити пішохідний місток через Інгул, який свого часу при укріпленні берегів річки було зруйновано. Підставою для розгляду питання будівництва мосту міською радою став депутатський запит Миколи Гамальчука. Віктор Ксеніч підкреслив, що міст спроектований відповідно до державних будівельних норм України. Попередньо проект погодили технічна рада виконавчого комітету та постійна депутатська комісія з питань бюджету і соціально-економічного розвитку, а потім – і міська рада. Управлінням містобудування та архітектури були надані містобудівні умови й розмежування, а спеціалісти “Кіровоградагропроекту” безкоштовно розробили проектно-кошторисну документацію. Також вони безоплатно здійснюють авторський нагляд за будівництвом.

Філією державного підприємства “Укрдержбудекспертиза” в області був наданий позитивний експертний звіт на даний проект в частині міцності, надійності та довговічності об’єкта будівництва, а також кошторисної частини проекту. Вартість будівництва – 985 тисяч гривень. Фінансуються роботи зі спеціального фонду бюджету розвитку міського бюджету Кіровограда. Підрядчиком визначено ТОВ “Будсервісмонтаж” – спеціалізоване підприємство, яке має значний досвід подібних робіт.

Довжина містка становитиме 30 метрів, ширина – 2,7 метра.

– Згідно з державно-будівельними нормами, термін служби такої споруди становить сто років, – зазначив Петро Довченко. – Металеві конструкції виготовляються зі сталі, яка має спеціальні добавки, що і дозволяє експлуатувати їх такий тривалий термін. Також міцність та надійність містка забезпечують морозостійкі добавки до бетону. Зараз основні бетонні роботи вже виконані, далі відбуватиметься монтаж металевих конструкцій.

Варто зауважити, що спорудження такого об’єкта нерозривно пов’язане із благоустроєм прилеглої території, зокрема парку Пушкіна. Міська влада шукає шляхи розв’язання і цієї проблеми. Вадим Мездрін представив на прес-конференції ескізні пропозиції облаштування цієї зеленої зони. Окрім тротуарних доріжок, квітників та зелених насаджень, архітектор пропонує встановити ще й різноманітні дитячі майданчики, альтанки для відпочинку, зробити аквазону. І всі ці об’єкти будуть об’єднані єдиною тематикою – “Острів скарбів”.

Чи вдасться втілити цей проект у життя, залежить від того, чи знайдеться інвестор, який за це візьметься, адже, зрозуміло, що міський бюджет такі витрати не "потягне".

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також