За підсумками засідання координаційної ради з питань громадського бюджету Кропивницького, яке відбулось 20 жовтня, до голосування було допущено 11 великих проектів, 31 – малий та 7 – соціальних.
Головуючий на засіданні секретар міської ради Андрій Табалов відзначив високу активність представників кропивницької громади, які запропонували на розгляд координаційної ради свої проекти, які фінансуватимуться за кошти міського бюджету. На засідання ради завітали й автори ідей, громадські активісти, керівники профільних управлінь міської ради, журналісти.
– Із 15 серпня ми розпочали другий у цьому році конкурс “Громадський бюджет-2018”. Впродовж місяця проекти приймались від мешканців міста. Загалом, надійшли 60 проектів: 14 – великих, 37 – малих і 9 – соціальних, – повідомив Андрій Табалов. – Треба відзначити, що більшість поданих проектів стосувались облаштування зон відпочинку, встановлення спортивних та дитячих майданчиків. Цього разу не приймалися на конкурс проекти щодо енергоаудитів, заміни вікон та дверей у комунальних закладах міста. Усі проекти пройшли експертну оцінку відповідних виконавчих органів щодо можливості їх реалізації.
Андрій Табалов також наголосив на тому, що, відповідно до положення про громадський бюджет Кропивницького, у разі відмови управління економіки або профільного виконавчого органу у можливості реалізації поданого проекту, він виноситься на розгляд координаційної ради за обов’язкової участі його автора. І вже за результатами розгляду координаційна рада приймає остаточне рішення щодо підтримки або відхилення проектів.
Одним із таких проектів, який захищав його автор голова квартального комітету мікрорайону Никанорівка Віктор Гончаров, – це облаштування зеленої зони для мешканців Масляниківки, Никонорівки та Арнаутового. Каменем спотикання стала територія, на якій пропонувалось облаштувати зелену зону. Автор проекту пропонував її розмістити на території трьох колишніх кладовищ. Тому у членів робочої групи виникло цілком закономірне запитання: чи захочуть мешканці відпочивати у такому специфічному місці? У результаті обговорень проект не підтримали.
Був і проект “Закохані ліхтарі”, який захищала одинадцятикласниця Аміна Козин. Свій негативний висновок дало головне управління житлово-комунального господарства, мотивувавши свою відмову тим, що проект варто розцінювати як зовнішнє освітлення і подавати його потрібно як три окремі пропозиції – ліхтарі, лавочка та сонячна батарея. Сама ж авторка проекту наполягала на тому, що даний об’єкт – це єдина композиція і несе більше естетичну функцію, адже прикрасить територію біля будівлі Донецького національного медичного університету. Інсталяція буде обладнана сонячною батареєю, пристроєм для зарядки мобільних телефонів, тут буде зона Wi-Fi. Такі проекти вже реалізовано у різних містах України та світу. То чим Кропивницький гірший? Цей проект зацікавив членів координаційної ради. Свою підтримку висловив і Андрій Табалов. Тому було вирішено винести його на голосування громадськості.
23 жовтня усі проекти, за які кропивничани зможуть проголосувати, були оприлюднені на сайті міської ради Кропивницького. А голосування стартує 30 жовтня і триватиме до 10 листопада 2017 року. Проголосувати за обраний проект можна на сайті або у ЦНАПі в будні із 10-ї до 16-ї години та у вихідні – з 10-ї до 13-ї години.
Тетяна ПЕТРИК